— Підніміть руку, хто б’ється на вулиці кулаком. Багато ви бачили мєнтів чи спецназівців, які кулаком б’ють? — 34-річна Калина, жінка-інструктор з єдиноборств, учить поводитися під час бійки активістів організації “Тризуб”.

На галявині поблизу села Слов’ятин Бережанського району Тернопільщини проходить вишкіл — тренувальні збори організації. Учасники звертаються один до одного по псевдо — імена і прізвища не використовують.

— Мєнти мають палиці. Спецназ у близькому бою використовує ребро руки, лікті й нижню частину відкритої долоні, — Калина показує кілька ударів. — Не бийте голим кулаком. На крайній випадок затисніть у руці запальничку, коробку сірників чи жмуток листя, щоб кістки собі не поломити.

Більшість “тризубців” у камуфляжі та військових чоботах — берцах. Відпрацьовують різні варіанти бійки — один на один, один на трьох, команда на команду.

— Я вірю, шо ви всі хороші бійці-спортсмени. Але для бійки на вулиці вам треба психологію поміняти. Коли на тебе троє йдуть, то не треба демонструвати, який ти великий воїн. Відбігаєш у сторону, штовхаєш того, що скраю, на центрального, пробуєш третього вирубити, і тут же якусь арматуру або цеглу шукаєш, а може, й міліцію. Бо ж проломлять голову і пару місяців в лікарні пролежиш. А ще сміху буде, бо “тризубівця” побили.

Село Слов’ятин — на околиці Тернопільщини. У день початку вишколу випав сніг, і автобус до села не їздить. Підвозить місцевий, гроші за проїзд не бере.

— Шо мені ті пару гривень? Ви, хлопці, Януковича пошвидше застрільте, — каже водій, очевидно вважаючи мене за “тризубця”.

На вишкіл приїхали півсотні учасників.

— Коли вступав в організацію, 11 років тому, то була судова заборона на її діяльність, — розповідає 30-річний Орест із Кривого Рогу. — Міліція в нашому регіоні робила що хотіла. Вийшов під червоно-чорним прапором листівки роздати, а наступний день ти вже у відділку. Моєму побратиму не дали в університеті довчитися, мені нирки відбили.

Ореста на вишколі призначили відповідальним за кухню — в оцинкованому відрі над багаттям він робить засмажку для супу.

Дрова для багаття та польової кухні збирає неголений чоловік.

— Мамедов Вагіф Еюб-огли, український патріот і націоналіст, — називається.

Каже, що родом з азербайджанської столиці Баку, змалку живе в Києві. До “Тризуба” вступив торік 40-річним.

— До того вважав себе сталіністом. Українською не говорив. З “тризубівцями” познайомився на податковому Майдані.

За три дні життя в лісі “тризубівці” з’їли чверть свині та 10 кг цибулі.

— Її на вишколі прийнято їсти як яблука, тому й не хворіємо, — пояснює один з учасників.

Андрій ЯНОВИЧ, Gazeta.ua