«Соколята» з футбольної ДЮСШ Тернополя повернулися із чи не найпрестижнішого дитячого міжнародного турніру, що відбувся у Італійському містечку Галліполі.

Там юним футболістам пощастило зіграти проти команд дитячих шкіл таких грандів італійського футболу, як «Барі», «Рома» та міланський «Інтер».

Про це повідомляє телеканал TV-4.

Першу свою гру «Соколята» зіграли проти «Барі», якому вони поступилися з рахунком п’ять – нуль. В наступній зустрічі тернополянам довелося протистояти дитячій футбольній школі міланського «Інтера», втім не зважаючи на докладені зусилля, в підсумку «Соколята» програли сім – нуль. Вдалим для тернопільських хлопчаків виявився заключний матч у групі проти римської «Роми». «Соколята» перемогли іменитого суперника із рахунком два – нуль. За мірками дорослого футболу виступ «Соколят» у Галліпольському турнірі не надто вдалий. Втім, для дітей виступ у змаганнях такого рівня корисний і з точки зору досвіду, і з точки зору вражень.

– Дуже гарний турнір, багато досвіду набираєшся, побачиш новий рівень команд. Дуже великий досвід, дуже. Там всякі команди найвищого гатунку, дуже гарне поле, погода отлічна. Ну і дуже гарний турнір, сподобався. Готель, всьо, всьо як має бути, як для футболістів, – каже атакуючий півзахисник команди «Соколята» Максим Войтіховський.

– Не головне перемога, а головне участь. Серед таких команд. Не знати, чи ше колись ми будем, така буде можливість зіграти з самим «Інтером» – додає центральний захисник Віталій Іванина.

Не розчарувала поїздка до Італії і тренера “Соколят” Сергія Шиманського. Адже його підопічні якщо і поступилися, то це вони зробили справді сильним командам.

– Їхні школи дитячі працюють на цілий світ і тому, скажем, коли наші діти вийшли проти них грати, а зріст гравців порядку такий як я, цей психологічний фактор відіграв важливу роль в цих двох перших іграх. Десь трішки вони налякалися, там і з Кот ді Вуару були, і з Нігерії, з цілого світу вже практично ці школи закупляють дітей, які працюють на перспективу. Тому ми потрапили у найважчу групу, – каже тренер-викладач з футболу в Тернопільській дитячо-юнацькій спортивній школі Сергій Шиманський.

Організатори футбольного турніру у Галліполі запросили тернопільських «Соколят» до себе і наступного року.