Рішення щодо коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для водоканалів України, яке прийняли 29 червня, скасували. 

Про це повідомили на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про причини відміни підняття вартості водопостачання розповів голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

– Верховний Головнокомандувач в період воєнного стану висловився проти рішення про перегляд тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що є самодостатньою підставою для скасування прийнятого Регулятором рішення, – прокоментував Костянтин Ущаповський. – Крім цього, Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності проведення консультацій щодо такого рішення.

У Національній комісії зазначають, що розпочинають консультації з Кабінетом Міністрів України та всіма зацікавленими сторонами, щоб напрацювати  справедливе соціальне рішення, яке зможе забезпечити додаткові фінансові ресурси з Державного бюджету або інші компенсаторні механізми для покриття витрат водоканалів.

Відповідно до попереднього коригування вартість послуг водоканалів мала зрости з першого липня в середньому на 32%.  Щодо КП «Тернопільводоканал», то їхній тариф впродовж двох місяців мав піднятися на 14 гривень. Після відміни рішення НКРЕКП, тернополяни, як і раніше, платитимуть 36,7 гривень за кубометр води.