23 травня в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви України при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України. У засіданні взяли участь усі його члени.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, за поданням Предстоятеля Синод обрав насельника Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва архимандрита Антонія (Фірлея) єпископом Бориспільським, вікарієм Київської єпархії.

Читайте також: “В нас немає стільки мудрості”: чому віряни московського патріархату у Почаєві не переходять до Української Церкви. ВІДЕО

У повідомленні сказано, що, враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Православної Церкви України», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви.

Читайте також: У Почаївській лаврі збирають підписи за вихід із Московського патріархату

Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ.

Читайте також: “Почаївська лавра буде наша”: що чекає московський патріархат в Україні

Джерело: RISU