Відповідно до розрахунків соціологів, до Верховної Ради нового скликання потраплять Партія регіонів, “Батьківщина”, “Фронт змін” і “Удар”.

Якби вибори до Верховної Ради відбулися у найближчі дні, то Компартія, “Наша Україна” і Народна партія Литвина не потрапили б до парламенту. Такі підсумки 13-ої хвилі періодичного загальнонаціонального моніторингу “Україна і українці”, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень СОЦІС спільно з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, повідомляє УП.

Зараз лідером політичних симпатій українців залишається Партія регіонів. За владну політичну силу готові проголосувати 15,9% громадян.

Трохи меншими є електоральні перспективи ВО “Батьківщина”. Партії Юлії Тимошенко симпатизують 13,5% виборців.

Третю стрічку рейтингу займає “Фронт змін” Арсенія Яценюка. За цю партію готові віддати голоси 8,1% українців.

Політична сила Віталія Кличка “Удар” вже претендує на впевнене подолання 5-відсоткового бар’єра. Показник її підтримки становить 5,3%.

Решта партій виявилися нижче умовної межі потрапляння до парламенту.

Наближеними до неї є Комуністична партія Петра Симоненка (4,1%), ВО “Свобода” Олега Тягнибока (3,5%) і “Сильна Україна” Сергія Тігіпка (3,1%). “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка може розраховувати на 2,1% голосів.

Зовсім погані справи у політичних проектів колишнього президента Віктора Ющенка і нинішнього спікера Володимира Литвина. Вони мають показники підтримки менше одного відсотка. Так, за Народну партію висловили бажання проголосувати 0,9% громадян, а підтримати “Нашу Україну” можуть тільки 0,5% опитаних.

Варто відзначити, що досить великим залишається так зване “соціологічне болото” – респонденти, які планують голосувати проти всіх, не йти на вибори або не визначилися з симпатіями або просто не захотіли відповідати на запитання. Їх загальна кількість становить 41,4%.

Дослідження було проведено в період з 2 по 19 лютого 2012 року з усієї території України методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать). Всього було опитано 2004 респондентів у віці від 18 років і старше.