Сьогодні, 18 січня, набув чинності закон про декриміналізацію економічних злочинів.

Офіційно зміни до законів України, в тому числі і Кримінального кодексу, називаються гуманізацією  відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності. Відтепер, до прикладу, такі податкові злодіяння, як ухилення від повернення валютної виручки, таємне відкриття валютних рахунків або ж фіктивне банкрутство, до в’язниці не доведуть. Однак тернопільські податківці кажуть: думка окремих людей начебто тепер можна займатися протиправною діяльністю не боячись отримати досить суворе покарання є хибною. Якщо раніше максимальний термін ув’язнення міг сягнути 10 років з конфіскацією майна. То зараз передбачена тільки адміністративна відповідальність. Але найбільша сума штрафу становить 425 тисяч гривень.

– Закон з одного боку гуманізує відповідальність, а з другого боку –передбачає до тих людей, які будуть ухилятися від виконання судових рішень щодо сплати штрафу, застосування і ув’язнення. В кращому випадку – громадські роботи або обмеження волі. Розраховуватись буде досить просто. Якщо людині застосований штраф у розмірі понад три тисячі неоподаткованих мінімумів громадян і вона ухиляється від сплати такого штрафу, то сума штрафу ділиться з розрахунку за один день позбавлення волі на вісім неоподаткованих мінімумів. Тобто, якщо штраф 425 тисяч гривень, а вісім неоподаткованих мінімум це 136 гривень, то це десь попадає 8 з половиною років позбавлення волі, – пояснює заступник начальника штабу управління податкової міліції ДПА в області Юрій Парило.

До слова, у минулому році податковою міліцією області за ухилення від повернення валютної виручки, незаконне відкриття валютних рахунків чи фіктивне підприємництво жодної кримінальної справи до суду не направлялося.