Сьогодні у тернопільському прес-клубі говорили про ліквідацію дитячо-юнацької спортивної школи №3 та реорганізацію спортивної школи із футболу. Ініціатором спільного зібрання представників спортивної громадськості міста і місцевої влади знову виступила громадська рада з питань спорту.

– Я ні за які роки не був ні з однією владою чи без неї. Я відстоював завжди громадські позиції, абстрагуючись політично. Насправді, цих півтора роки я спостерігав за цією владою, я нічого не хочу сказати, але мене дуже вражає цей випадок, це рішення міської ради, яке навіть не було донесене до громадськості, – пояснив голова громадської ради Ігор Сцібайло.

Віддуватися за владу знову довелося гуманітарному заступнику міського голови Леоніду Бицюрі.

– Звинувачувати нас у тому, що ми викидаємо дітей на вулицю, це неправильно. Говорити про те, що діти будуть добиратися з одного мікрорайону в інший – це також неправда. І колективу, і дітям, і адміністрації було сказано, що ви залишаєтесь на тих базах, де займалися. А це звичайні школи, де вони займаються шахами, легкою атлетикою, греко-римською боротьбою. Не можна вже так перекручувати факти. І одне телебачення, яке говорило, що рішення було прийнято всупереч інтересам спортсменів, це неправда, – наголосив заступник мера.

Леонід Бицюра також запевнив, що мережа спортивних секцій і гуртків та тренерські склади, які є на даний момент у місті, буду збережені. Загалом більше години чиновник намагався пояснити присутнім бажання влади навести порядок у спортивній галузі, де, за його словами, сьогодні панує хаос. Однак представники спортивних федерацій залишились при своїй думці.

Президент міського гандбольного клубу «Тернопіль», заступник голови обласної федерації гандболу Василь Грабовенко був одним із тих, хто стояв біля витоків створення гандбольної школи ДЮСШ №3. З того часу минуло 18 років. Дитячі гандбольні команди ставали неодноразовими чемпіонами різноманітних змагань, близько десяти вихованок тернопільської школи сьогодні виступають за команди майстрів Києва, Львова, Одеси, Ужгорода та Тернополя, четверо із них входило до складу юніорської та молодіжної збірних України. І ось сьогодні, дивується Василь Грабовенко, влада приймає рішення ліквідувати школу, котра має чималі досягнення і перспективи майбутньої роботи.

– Я боюся, що це буде непоправне і невиправдане рішення міської влади. Що ми втратимо гандбол, якщо не буде спортивного залу. Я боюся, що і ФОК можуть забрати на якісь інші цілі таким же рішенням міської влади. Я хворий, у мене інсульт, але я прийшов висловити свою думку від імені міського гандбольного клубу «Тернопіль» і обласної федерації гандболу. Ці дві громадські організації проти цієї ліквідації. Тому що це безумовно буде означати тільки погіршення роботи, – вважає спортсмен.

На думку Василя Грабовенка, якщо влада хоче створити об’єднану школу спортивних ігор, то до цього треба підготуватися і принаймні збудувати такий ігровий комплекс, який би підійшов і гандболу, і футболу, і баскетболу, і волейболу. До речі, подібний комплекс є сьогодні в Ужгороді.

– Там палац спорту «Юність», який збудований ще часів радянської влади на базі німецького гаража. Взяли за проект гараж. Щоправда величезний. Там є три спортивних зали, яких у Тернополі немає жодного, для гандболу, футболу, тенісу, волейболу, баскетболу. Там знаходиться спортивний комітет управління освіти, там знаходяться дві спортивних школи. Це можна зробити. Але для цього треба, щоб міська влада підготувалася до цього. І це був би подарунок нашим дітям, нашим тернополянам і владі. Таблички з вашими іменами, меморіальні дошки там можна було б при вашому житті повісити, що вони це збудували. Це, я розумію, державницький підхід. А так ви ліквідовуєте школу. Інакше я це назвати не можу, – резюмував Василь Грабовенко.

Додамо, що окрім гандбольної школи, у прес-клубі сьогодні були присутні також представники футболу, легкої атлетики, шахів, гірськолижного спорту.

Нагадаємо, рішення про ліквідацію ДЮСШ №3 депутати міської ради прийняли на сесії 30 березня. Перед цим дане питання підтримала депутатська комісія з питань освіти, яку очолює «свободівець» Сергій Приходько. Натомість комісія з питань спорту відповідного рішення не прийняла. З трьох членів цієї комісії ліквідацію підтримав «свободівець» Юрій Фартушняк, регіонал Сергій Мамаєв – утримався, а Олег Вітвіцький («Українська партія») – висловився проти.

Читайте на цю тему: