Гуманітарний заступник міського голови Леонід Бицюра пригрозив директору тернопільської школи з футболу криміналом

У спортивній галузі Тернополя панує цілковитий хаос. До цього висновку дійшов заступник міського голови Леонід Бицюра, проаналізувавши за останній рік стан справ. Такий розклад не влаштовує чиновника, тому він сповнений рішучості кардинально змінити ситуацію. Перший крок уже відомий: ліквідація дитячо-юнацької спортивної школи №3, як самостійної юридичної особи, та приєднання її до дитячо-юнацької спортивної школи з футболу. Останній комунальний заклад відтепер називається «Дитячо-юнацька спортивна школа з футболу та інших ігрових видів спорту». Це питання розглядалося у п’ятницю на 20 сесії міської ради. Нагадаємо, доцільність прийняття такого рішення пояснили оптимізацією видатків. У першу чергу, за рахунок скорочення управлінських структур в галузі спорту. До прикладу, у кошторисі двох спортивних шкіл половина видатків йде якраз на зарплату директору, заступнику, двом бухгалтерам та офіс-менеджеру. Враховуючи той факт, що спортивна галузь сьогодні перебуває у критичному стані, оскільки профінансована тільки на 68%, утримувати два штати управлінців немає можливості. Водночас питання про зменшення тренерського навантаження, звільнення тренерів, зменшення секцій чи гуртків, як запевнив Леонід Бицюра, не стояло і стояти не буде.

Крім доцільності об’єднання двох шкіл, існує і ряд проблем у футбольній галузі міста, які накопичувалися роками і які потрібно негайно розв’язувати. Зокрема, за останній рік була напрацьована модель підготовки футболіста: низовий рівень (це школи, які можуть дати кадровий ресурс для майбутніх футбольних клубів), середня ланка (це спортивна школа з футболу) і вершина цієї піраміди – вища професійна футбольна ліга.

– Саме через те, що не було напрацьовано у попередні роки цієї співпраці, не надійно налаштовано політику трансфертів наших футболістів, втрати за минулий рік з передачі футболістів, випускників спортивної школи з футболу, за нашими розрахунками становлять 300 тисяч гривень, – повідомив заступник мера.

Водночас чиновники прослідкували подальшу долю вихованців  футбольної школи за останніх чотири роки. З’ясувалося, що тільки за 2011 рік десятеро випускників перейшли в професійний футбол. Вони представляють Тернопіль, зокрема, у командах «Металіст», «Карпати», «Оболонь» та інших київських клубах. Але ні футбольна школа, ні місто, яке виховало цих спортсменів і вклало кошти в їхнє навчання, компенсації, як це передбачено регламентами і документами ПФЛ і ФФУ, не отримало.

– Тут питання вже до керівництва школи, яке говорить про позицію батьків, тренерів. Я маю відповідь одну: це є бездіяльність керівника. Бездіяльність, яка призвела до втрати значних коштів від передачі футболістів. В регламенті ПФЛ чітко вказаний механізм компенсації видатків за підготовленого спортсмена, – зауважив Леонід Бицюра.

На його переконання, футбольне середовище нашого міста не готове до змін та удосконалення своєї роботи. Але водночас готове «продавати» молодих гравців за мішок цукру. Зрозуміло, що такий підхід зовсім не влаштовує міську владу. Відтак в статуті новоствореної структури передбачили і певні моменти трансферної політики.

А ось той факт, що під стіни міської ради вчора привели дітей, заступник мера пов’язує з бажанням певних людей уникнути відповідальності. Але їм це навряд чи вдасться.

– Надіслано запити в усі професійні футбольні клуби, які отримали футболістів з школи з футболу. Якщо буде підтверджена інформація, що директор школи відмовився від компенсації футбольних клубів, як це передбачено регламентом, ми будемо звертатися до правоохоронних органів з метою порушення кримінальної справи та притягнення його до відповідальності за злочинну недбалість, –  пригрозив заступник мера.

Додамо, що у 2009 році до спецфонду тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи з футболу надійшло 13 тисяч гривень. У 2010 – 15 тисяч. А у минулому році 68 тисяч гривень, з яких 50 тисяч передбачалось на заміну теплопостачання. Однак, як зауважив Леонід Бицюра, дирекція школи «погрузла» у проектній документація і опалення у приміщенні зроблене не було.

Статі на тему: