Як ми повідомляли, перед початком сесії Тернопільської міської ради під стінами мерії зібралося близько сотні вихованців двох спортивних шкіл міста разом з батьками та тренерами. Таким чином, вони вирішили висловити владі свій протест щодо припинення діяльності дитячо-юнацької спортивної школи №3 та реорганізації спортивної школи з футболу.

– Хочуть об’єднати і зробити ігрові види спорту на базі футбольної школи. А третю спортивну школу хочуть розформувати. Взагалі то юридично вона знищується. А тренери розходяться по інших видах спорту. І батьки, і колектив – проти того з’єднання, – розповів заступник директора з навчально-тренувальної роботи ДЮСШ №3 Ігор Похилий.

Причиною реорганізації спортивних шкіл представники влади назвали економію бюджетних грошей. Проте у керівників спортивних шкіл це викликало сумніви.

– Головним ставлять те, що це об’єднання дасть економію коштів. А економія на чому. Один директор піде, два бухгалтера, інженер з техніки безпеки – п’ятеро чоловік. І економія складе аж 128 тисяч гривень у рік. Бухгалтери, які вчора підраховували, вважають, що тут ніякої економії немає, – пояснив директор дитячо-юнацької спортивної школи з футболу Володимир Філіп.

Представники спортивних закладів були готові піти на будь-які жертви, аби не допустити реорганізації. Свої пропозиції вони озвучили заступнику міського голови Леоніду Бицюрі. Зокрема, люди готові були йти у відпустки за власний рахунок, переводитися на пів ставки. Зрештою, переконували, що їм вистачить того, що їм виділила міська рада, і просили залишити їх у спокої.

Батьки вихованців спортивних шкіл також виступили проти реорганізації закладів.

– Якщо моя дитина займається, то я знаю, що вона біля мене, вона не курить за парканами, зайнята постійно. Я знаю, що він прийшов з уроків, узяв спортивну сумку, пішов на тренування. Прийшов о 20 годині додому, поїв, вчить уроки до 22, а далі – лягає спати. Він зайнятий постійно, – пояснив батько одного із спортсменів і водночас тренер спортивної школи з футболу Михайло Чернятинський.

Щиро переймалися долею своїх викладачів і юні вихованці.

– Вони нас підбадьорюють, кажуть, що робити, ведуть нас у світ, помагають і підказують, як краще жити. А коли вони підуть – що нам робити? Ми такого не хочемо. Без тренерів ми не можемо – це наше все, – розповів Максим Войтіховський.

Додамо, що незважаючи на всі намагання дітей, батьків та викладачів спортивної школи не допустити об’єднання шкіл, депутати міської ради таки прийняли це рішення. Направити “на шлях істинний” намагалися міських обранців і депутати обласної ради. Двічі слово просили Павло Федик і Степан Барна. Останній навіть намагався самостійно прорватися до мікрофону, однак «свободівці» заблокували йому дорогу стільцями. Не мали бажання слухати депутати і представників громадської ради з питань спорту.

Читайте на цю тему: