Міський голова Тернополя диктує підприємцям жорсткі правила. На початку вересня Сергій Надал підписав протокольне доручення, згідно з яким дозволи та погодження міськрада надаватиме лише тим суб’єктам підприємницької діяльності, у працівників яких середня заробітна плата становитиме не менше 2100 гривень. Та після звернення тернопільських підприємців прокуратура опротестувала це рішення..

Микола Люшненко, перший заступник прокурора Тернопільської області: «Ця ситуація нам відома. Прокурором міста це рішення опротестоване, і протест задоволений».

Іван Мельничук, прокурор Тернопільської області: «Важливо, що вчасно втрутилися, опротестували – і добилися відміни цього рішення».

У свою чергу виконавчий комітет міськради на черговому засіданні 23 листопада відхилив протест прокурора. Підприємцям Тернополя і надалі наполегливо рекомендують підвищувати середню заробітну плату до 2100. Хоча, відповідно до законодавства, мінімальна зарплата повинна бути сьогодні не менше 1000.

Ольга Александрова, голова ГО підприємців «Громадська альтернатива»: «Суб’єкт господарювання – товариство з обмеженою відповідальністю – звернувся в структурний підрозділ міської ради – квартирне бюро – за довідкою, яка їм була потрібна. Їм дали заповнити бланк, у якому є кілька пунктів. Один з тих пунктів – обов’язкова довідка з податкової інспекції про те, що наймана робоча сила отримує заробітну плату не менше 2100 гривень. Виходить, що в міській раді – через дорогу – вже не знають, які є в них рішення, прийняті з прокуратури».

Такі довідки вимагають з усіх суб’єктів підприємницької діяльності, які хочуть співпрацювати з міською радою. Цікавою новинкою для підприємців ринків, каже Ольга Александрова, є добровільне щомісячне перерахування коштів на розвиток інфраструктури міста. Та у цьому пункті є один нюанс – обов’язкове пред’явлення квитанції по останній сплаті.

Ольга Александрова, голова ГО підприємців «Тобто виходить, що це вже добровільно-примусові кошти. І якщо подивитися з юридичної точки зору, це є пряма корупція».

Усі ці так звані рекомендації тернопільського мера та його команди обурюють підприємців. Останні не розуміють, чому протест прокурора не взятий до уваги і доручення Сергія Надала ніхто не відміняв. Саме через такі нововведення бізнес заходить у тінь, стверджують вони. Суб’єкти господарювання, директори ринків та торгових комплексів звільняють своїх офіційно працевлаштованих робітників і видають їм зарплату в конвертах.

Петро Мокрій, голова обласної ГО «Громадянський рух «Вперед»: «Знаєте, чим це все закінчилося. Зараз усі підприємці, які йдуть у міську раду, скорочують своїх працівників і показують, що в них немає найманої робочої сили, і беруть усі довідкию. Хотіли «дві сто» – а отримали «нуль». Отримали «нуль» до бюджету. І все це повернулося бумерангом до влади, до бюджету і до найманих працівників, які стали заручниками цієї ситуації».

Із введенням у дію цього протокольного доручення зросла корупція, кажуть громадські активісти. Суб’єкти господарювання в будь-який спосіб отримують відповідні довідки. Зазвичай, незаконним шляхом.

Петро Мокрій, голова обласної ГО «Громадянський рух «Вперед»: «Кожен «рішає» по-своєму. Є підприємці, які звикли десь так «рішати» колуарно, десь там щось занести в міську раду – і так питання вирішити. Тому це протокольне доручення спонукає до корупції та тіньового бізнесу, тому що довідки все-одно отримують – зарплату не платять, або корупції і тіньовому бізнесу».

Ті підприємці, які хочуть вирішити цю проблему в правовому колі, будуть звертатися до суду.

ІНТБ