Виставку про зникле місто Червоногород, яке колись розташовувалось на території нинішнього Заліщицького району, відкрили у селі Нирків.

Побачити “Образи Червоногорода” можна в освітньо-культурному просторі “Ґалатиґа”, що на вулиці Шевченка, 13. Вона розповідає про  історичну й культурну спадщину Червоногорода з різних ракурсів. Сьогодні від колишнього містечка залишилися кілька зруйнованих споруд та назва “урочище Червоне”. Але в пам’яті мешканців Ниркова ще існує інший Червоногород, в якому жили люди, куди ходили до костелу чи до млина. Саме тому велика частина цієї виставки – це спогади жителів Ниркова.

Експозиція поєднує історичні дати й факти з історії Червоногорода з оповідями про життя пересічних людей. Вона говорить одночасно про велику історію держав і воєн та малу історію людей, які є першими жертвами катаклізмів історії. Ця виставка також про те, яким різноманітним було минуле цього регіону. Поряд жили різні народи та віряни різних конфесій. Окремий тематичний блок присвячений вимушеній міграції з Червоногорода до Ниркова. На основі розповідей двох жительок Ниркова художниця Оксана Федько створила дві візуальні історії про переселення. У виставці також використані фото з родинних архівів мешканців Ниркова.

Про минуле Червоногорода розповідає не тільки виставка. Біля руїн Червоногородського палацу встановили інформаційні стенди. Із них туристи можуть дізнатися про замок-палац Понінських-Любомирських, млин, Костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії, Монастир сестер-милосердниць, усипальницю Понінських, червоногородський цвинтар. Текст на інфостендах надруковано українською та англійською мовами.

Цей освітньо-інформаційний проект реалізували за підтримки Українського культурного фонду. Працювали над ним кияни Тарас Грицюк, Ольга Зарко, Василь Кулевчук та Світлана Ославська з Івано-Франківська. Організатором дослідження історико-культурної спадщини колишнього міста Червоногород стали представники освітньо-культурного простору «Ґалатиґа», розташованого у селі Нирків.

Ольга Трач