Темпи пощирення віл-інфекції на Тернопільщині непокоять медиків. Якщо з 1987 року в області налічувалось близько півтори тисячі віл-інфікованих людей, то тільки за цей рік інфікувалось 115 людей. Значно збільшилась і кількість дітей, які народжуться від інфікованих жінок. Відтак епідеміологи закликають людей обстежуватись.

В період епідмоніторингу, тобто з 1987 року, на Тернопільщині виявлено близько півтори тисячі випадків інфікування. За десять місяців цього року – 115. Медики такими темпами передачі захворювання занепокоєні, – повідомляє TV-4.

– Якщо за 10 місяців виявлено 39 випадків СНІДу, то з них зміна діагнозу – 18, тобто погіршується клінічний статус віл-інфікованих, відмічається перехід безсимптомного віл-носійства в стадію СНІД. І це приводить до трагічних, летальних випадків, -розповіла завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій Тернопільської обласної СЕС Тамара Буртняк.

Ще до 1996 року в окремих районах Тернопільщини випадків віл-інфекції медики не виявляли. Тепер же, кажуть в обласній СЕС, інфіковані є в кожному районі області. На перше місце серед причин зараження виходить статевий шлях. Відтак медики вкотре закликають людей обстежуватись, аби вчасно виявити проблему.

– За період епідмоніторингу, з 1987 року в області народилося 98 дітей від віл-інфікованих матерів. Трьом діткам уже встановили діагноз СНІД. У інших діток у зв’язку з тим, що мама проходила антиретровірусну терапію під час вагітності, діагноз знімається. Але турбує той факт, що з кожним роком збільшується кількість діток, народжених від віл-інфікованих матерів, – каже Тамара Буртняк.

Якщо в попередні роки такі випадки були поодинокими, розповідає пані Буртняк, то цьогоріч в області від віл-інфікованих жінок вже народилось 15 дітей. Усе необхідне для обстеження та лікування в області є, кажуть в обласній СЕС. Та звертаються до медиків далеко не всі віл-інфіковані. І хоча в області таких виявлено півтори тисячі, реальна кількість віл-носії вдесятеро, а то й вдвадцятеро більша, кажуть фахівці.