У минулому році працівниками податкової міліції Тернопільщини було викрито 15 злочинів, пов’язаних із незаконним виготовленням алкогольних напоїв. З них по 12 справах розслідування завершене. За скоєння злочинів троє осіб були оштрафовано, а ще троє звільнені від кримінальної відповідальності через нереабілітуючі підстави. Тобто, амністія, закінчення строку давності та інші. Крім того, було припинено діяльність 5 підпільних цехів, де виготовляли фальсифікат. А з незаконного обігу було вилучено біля 10 тисяч літрів лікеро-горілчаних напоїв.

– Якщо врахувати, що мінімальна ціна півлітрової пляшки алкогольних напоїв становить 26 гривень 10 копійок, то можна стверджувати той факт, що внаслідок вилучення з незаконного обігу вищевказаної кількості алкогольних напоїв, податкова міліція запобігла втратам доброчесних виробників і реалізаторів алкогольних напоїв та продукції на загальну cуму більш як півмільйона гривень, – повідомив заступник начальника управління податкової міліції ДПА в області Ігор Сторожук.

Торік, за його словами, працівниками податкової міліції було порушено кримінальну справу стосовно одного із мешканців Тернополя, який здійснював реалізацію у торгівельній мережі підроблених коньячних виробів.

– Вказаний підприємець використовував послуги експрес-пошти для доставки зазначеного фальсифікату з території Закарпатської області. Внаслідок вжитих підрозділом податкової міліції заходів вказаний канал було перекрито. Фальсифіковані горілчані вироби були вилучені. Порушена кримінальна справа. На даний час тривають слідчі дії, – зауважив Ігор Сторожук.

Загалом ж податківці відзначають креативні підходи виробників фальсифікату.

– Для прикладу для того, щоб заповнити пляшку алкогольних напоїв, яка захищена дозатором, ділки тіньового бізнесу використовували усім відомі закони фізики, які вивчають ще у школі. Тобто, вторинна пляшка, яка збиралась із пунктів прийому склотари, поміщалась у посудину, котра попередньо була наповнена спиртовмісної рідиною, прикріплялась спеціальними пристроями і шляхом заповнення пустоти у пляшці, алкогольний напій потравляв у середину пляшку. Після чого пляшка закорковувалася відповідним пластиковим корком і, таким чином, маскувалася під ніби то алкогольний напій, який виготовляють відомі виробники, – розповів Ігор Сторожук.

До слова, з 18 січня набирає чинності закон, яким передбачена гуманізація відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності. Зокрема, скасовується кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі за незаконне придбання, зберігання чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. А також у вигляді позбавлення волі за незаконне виготовлення підакцизних товарів шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, яке забезпечує їх масове виробництво. Однак у податковій міліції наголошують, що одночасно із так званою декриміналізацією певних злочинів більш суворими стають штрафи. Вже від завтра за скоєння вищенаведених злочинів доведеться заплатити від 17 до 170 тисяч гривень.