Пост виборча пауза затягнулась на місяць. Ось нарешті сформована верхівка виконавчої влади міста. «Сметанка» виглядає досить цікаво. Не будемо торкатися осіб всіх достойників. Наразі, зупинимось на тріумвіраті.

Про самого міського голову сказано вже так багато, що нині немає сенсу повторюватись, чи переспівувати з чужого голосу. Пан секретар є особою не менш цікавою, але ще себе не проявив на цій ділянці роботи, тому залишимо його в спокої. Поки що.

Перший заступник – ось хто стане нашою мішенню, нашим предметом дослідження. Тим більше, що людина у місцевому «політесі» не нова, кількаразовий депутат, за минулого мера теж мав візії на керівні посади, але щось не зрослося, чи сам отямився? Невідомо. Тут – завіса таємності.

Цього разу – сталося. Обрали колеги-депутати першим заступником міського голови і відповідальним за житлово-комунальне господарство міста. Мені не відомо, чи то пан Надал таким чином помстився всім нам, чи, насправді, є реальні сподівання на реформацію. І тому, хто найбільш тямущий, з точки зору новообраного, доручили ту реформацію проводити. Що також виглядає на помсту, але вже не тільки всім нам, а й з новопризначеним разом.

Чи має уявлення пан заступник, яким чином те ЖКГ перебудовувати особисто для мене є великим секретом. Не сприймати ж всерйоз ті полум’яні виступи і заклики виборчої кампанії, що лунали з його уст, за програмові засади реформації. Більше того, у зимовий період, коли сіра буденність вимагатиме миттєвих рішень. До речі, ви вже бачили нові рахунки? Бодай, за тепло.

Саме тому, дозволю собі пораду стороннього. Пане голово, призначивши на цю посаду керівника громадської організації, яка за своєю суттю є противагою провладній структурі, ви, як на мене, допустилися помилки. Розумієте, ви примушуєте, щоб у одній особі вжилися прокурор і адвокат. Вони ж – антагоністи за визначенням, за своєю сутністю. Хоча, на перший погляд, мета одна – та мотивація різна.

Дай Боже, щоб я помилився. А пан голова проявив мудрість, заливши першому заступнику роль замполіта, натомість, начальником штабу – керівником управління призначив практика з досвідом роботи у цій надскладній сфері міського життя. Замполіт же, хай займається теоретичними розробками і програмами, що йому ближче, і не втручається у повсякденну діяльність. Саме у такий спосіб можна буде уникнути потрясінь і непередбачуваних ситуацій.

Цілком зрозуміло, що зміни у житлово-комунальній сфері потрібні, як повітря. Проте, слід пам’ятати, що вони неможливі у окремо взятому населеному пункті, без державної реформації всієї системи. Іншими словами, необхідні системні зміни на державному рівні. В тому числі і правового характеру. Маю на увазі новий Житловий кодекс, щонайменше. Тут не обійтись косметичними заходами латаючи, чи під штукарюючи прогнилі ділянки. Від цього буде тільки гірше. Необхідний кардинальний злам. Ось саме тут у мене виникають сумніви щодо розуміння шляхів їх реалізації з боку ново призначенця.

Поживемо – побачимо.

На фото: Надал, Турський – хто “за”? Одноголосно!