У матчі 12-го туру «Фавбет ліги 1» з футболу між аутсайдерами та сусідами по турнірній таблиці – тернопільською «Нивою» та харківським «Геліосом», розігрувалося, як говорять у таких випадках не три, а цілих шість очок. Однак, у кінцевому результаті команди записали по одному пункту до свого і так не великого багажу, а тому залишилися на попередніх місцях – «нивівці» далі 15-ті, а «сонячні» – 14-ті.

Нива Тернопіль Геліос ХарківМатч розпочався доволі мляво. Лише ближче до десятої хвилини команди стали пробивати по воротах. Першими щось схоже на атаку організували гості – удар Євгена Задоя заблокував Віталій Романюк. Удар у відповідь від тернополянина Андрія Кікотя метрів з 20-ти виявився не влучним. І лише на 21-й хвилині удар лівого півзахисника «Ниви» Сергія Загинайлова потрапив у ствір воріт, водночас для кіпера «Геліоса» Дениса Сидоренка він був складним. Гострішим став випад харків’ян. Центральний оборонець «Ниви» Андрій Донець програв боротьбу єдиному форварду «Геліоса» Руслану Качуру, але, на щастя, м’яч після удару головою останнього пройшов повз стійку.

Остання чверть першого тайму пройшла за повної переваги тернополян. Спершу після кутового Ігор Мельник випередив на ближній стійці захисника і пробив у дотик. Воротар гостей продемонстрував чудову реакцію і після удару впритул вибив м’яча кулаками у поле. За мить Загинайлов підкручує шкіряного зі штрафного у дальню «дев’ятку», однак знову вдало діє кіпер «Геліоса». А найбільш спекотно біля воріт «Геліоса» було після комбінації Сергій Шестаков – Григорій Баранець. Перший – подав, другий – ударом головою замикав дальню стійку. Капітан «Ниви» уже, мабуть, бачив м’яча у воротах. І, можливо, воно так і було. У всякому разі про це стверджують гравці «Ниви», які знаходилися поруч з цим епізодом. Однак ні боковий арбітр, ні головний не побачили, що м’яч пересік лінію воріт, відповідно суддя призначив всього-на-всього кутовий. Опісля були ще два невлучні удари з хороших позицій Григорія Баранця та Сергія Загинайлова. А на останній хвилині тайму таки величезна перевага «Ниви» втілилася в забитий м’яч. Шедевральний удар вдався Борису Баранця. М’яч з лівого кута штрафного майданчика до дузі влетів у праву від кіпера Сидоренка «дев’ятку» (1:0).

Нива Тернопіль Геліос ХарківПочаток другого тайму був багатообіцяючим для шанувальників «Ниви». У його дебюті Віктор Яневич прострілив на Ігоря Мельника, проте тернопільський нападник не зумів впритул «розстріляти» голкіпера. Далі Віталій Романюк зробив навісну передачу. Повітря виграв Мельник, однак того оборонці завалили. Арбітр вказав на одинадцятиметровий, але за мить відмінив своє рішення, позаяк лайнсмен просигналізував, що тернопільський форвард перебував у офсайді.

Був момент і в Бориса Баранця, котрий завдав удару метрів з тридцяти, але і цього разу голкіпер «Геліоса» «прочитав» задум тернополянина.

А далі стався, мабуть, ключовий епізод у матчі. Тренер гостей Сергій Єсін зробив заміну, яка вже за дві хвилини стала результативною. Сергій Давидов першим ж дотиком до м’яча зрівняв рахунок. Лівий оборонець «Ниви» Віктор Яневич програв супернику бровку і той зробив прострільну передачу. Першим на неї встиг Давидов, котрий підрізав м’яча фактично в порожні ворота (кіпер «Ниви» на той момент послизнувся і нічим команді не зміг допомогти) – 1:1. За інерцією гості пішли перемагати. І в одному з епізодів були близькими до цього. Той ж Давидов з метрів восьми виграє другий поверх у кремезних тернопільських оборонців і лише героїчні зусилля Новака, котрий зумів витягнутися м’яча з-під перекладини, вберегли «Ниву» від чергових неприємностей. На жаль, «Нива» не зуміла організувати штурму воріт суперника на останніх хвилинах матчу. Так, був небезпечний удар з рикошетом від Яневича, непоганий постріл з середньої відстані Бориса Баранця та зручне закидання на хід Мельнику. Але, потрібно визнати – гольовими моментами ці епізоди важко назвати…

Нива Тернопіль Геліос ХарківТим самим матч завершився далеко не мирною нічиєю – 1:1, яка залишила більше питань, аніж відповідей. Головне з яких продовжують задавати тернопільські вболівальники: коли ж «Нива» у чемпіонаті здобуде перемогу в рідних стінах?