Навздогін святуванню ювілею Бучача Національний банк України, у серії “Видатні особистості України”, увів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену визначному скульптору середини XVIII століття Іоанну Георгу Пінзелю.

Монету виготовлено зі срібла, якість карбування “пруф”, маса в чистоті – 15,55 г, діаметр – 33,0 мм, тираж – 5 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 15,55 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

На аверсі монети розміщено: угорі на матовому тлі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, на дзеркальному тлі зображено “еталон барокової краси” – будівлю ратуші в Бучачі, ліворуч і праворуч від якої розміщено написи: 2010/ БУЧАЧ; 5/ГРИВЕНЬ/ ТЕРНОПІЛЬЩИНА.

На реверсі монети зображено композицію – перед скульптурою Янгола стоїть з інструментом у руках майстер, вражений витвором, що вийшов з-під його різця, по колу написи – ІОАНН ГЕОРГ ПІНЗЕЛЬ, бл. 1710 – 1761.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптори: Анатолій Дем’яненко, Володимир Дем’яненко.

Пам’ятна монета номіналом 5 гривень є дійсним платіжним засобом України й обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів, пише сайт міськрадию