У 2015 році в Тернопільській області зафіксували вже три випадки захворювання на правець. Один із них закінчився летально.

Про це повідомив очільник головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Володимир Паничев, пише Наш день.

Тернопільська область належить до території з високим ризиком інфікування правцем (показники захворюваності практично завжди перевищують середні в державі), щорічно санепідслужба реєструє 2-3 випадки захворювання на правець. Так, у квітні в Зборівському районі хворий був щеплений з порушення термінів, проте йому вдалося подолати недугу. Другий випадок трапився у серпні в Теребовлянському районі. Цього разу жінка взагалі не була щеплена проти правця через відмову. Відтак це закінчилося летально. Втретє правець виявили на Монастирищині. Наразі хвора перебуває на стаціонарному лікуванні в Івано-Франківському. У ФАПі дані про проведення щеплення у жінки відсутні.

Як зазначають в епідсліжбі, найчастіше захворювання виникає через зниження імунного захисту населення, а також зменшення кількості осіб, охоплених імунізацією проти правця. Також лікарі наголошують на своєчасному зверненні за медичною допомогою при травмах.