На Тернопільщині тривають вибори депутатів місцевих рад та керівників органів місцевого самоврядування. Як відзвітували в ОВК та міліції, усі дільниці відкрилися вчасно. Втім, не все проходить “гладко”.

Так, представники різних політичних сил повідомляють про численні порушення. Зокрема, за даними спостерігачів, кілька дільниць по області таки відкрилися із запізненням. Подекуди, аби потрапити у приміщення, довелося вибивати двері. На одній з дільниць завезли неправильні бюлетені, тощо. А напередодні голова ОВК заявила, що бракує понад півтори тисячі бюлетенів.

Та найбільшою “міною”, яка закладена під ці вибори, є друк скандальних “нічийних” бюлетенів, які виявили на друкарні “Тернограф”. Цей факт викликав резонанс всеукраїнського масштабу і дійшов аж до Верховної Ради, а міліція порушила кримінальну справу, розслідування якої триває досі. З цього приводу навіть збиралася Рада коаліції, яка рекомендувала ЦВК передрукувати бюлетені. Втім, цього зроблено не було. Тож тепер легітимність виборів поставлено під сумнів. Більше того, є загроза оскарження їх результатів окремими учасниками.

Нагадаємо, подібна ситуація уже мала місце на Тернопільщині на позачергових виборах до обласної ради. Проти проведення виборів виступала “Батьківщина”, проте тодішній голова ОДА Юрій Чижмарь запалив через суд “зелене світло”. Це голосування було одним з найбільш дивних у череді тернопільських виборів. Місцевий БЮТ тоді потрапив у пастку.

Йти чи не йти, голосувати чи не голосувати? Це питання є актуальним і сьогодні.

Читайте також:

Спостерігачі розповіли про перші порушення на виборах

Тернопіль віднесли до “гарячих точок” на виборах

У міліції розповіли деталі справи із “зайвими” бюлетенями

Передруковувати бюлетені у Тернополі не будуть, – ЦВК

Рада коаліції вимагає передрукувати тернопільські бюлетні

“Це виборчий покер”, – відомий політолог пояснив, для чого у Тернополі друкували зайві бюлетені

Скандал з “лівими” бюлетенями дійшов до обласного “парламенту”. ВІДЕО

Через скандал з бюлетенями у Тернополі заговорили про перенесення виборів

Скандал: у тернопільській друкарні виявили тисячі “нічийних” бюлетенів