Цього року на Тернопільщині до міліціонерів із заявами про розшук рідних та близьких звернулися 217 громадян.
Майже 90 відсотків зниклих правоохоронці розшукали упродовж 10 днів, повідомляють у відділі зв’язків з громадськістю УМВСУ в Тернопільській області.
Як правило, це були дорослі, схильні до вживання алкогольних напоїв, або ті, хто намагався зникнути на певний час через боргові зобов’язання. Чимало було і студентів, які затрималися у товаришів, не повідомивши про це батьків. У розшуку перебували також дев’ятеро дітей, які втекли з будинків-інтернатів чи від рідних, вирушивши у мандри великими містами.
Крім того, оперативники розшукали 17 жителів області, які вважалися зниклими з минулих років. Однак наразі не вдалося встановити місцеперебування ще дев’ятьох осіб, які зникли цього року.
Зі слів правоохоронців, на Тернопільщині проблема зникнення людей набрала ще й соціального відтінку. Чимало громадян виїжджають на заробітки за кордон, залишаючи бездоглядними дітей, стареньких батьків. Відшукати людей за межами батьківщини непросто, адже часто вони змінюють анкетні дані, користуються фальшивими документами, а іноді не бажають підтримувати контакти.
Так, ще у 2008 році у Шумському районі до міліціонерів звернулася місцева жителька і повідомила про те, що у вересні 2005 р. втратила зв’язок з донькою, яка подалася на заробітки до Італії. Зробили не один запит в Інтерпол, але до сьогодні жодних даних про розшукувану немає.