Європу охопила епідемія кору. Протягом перших семи місяців 2011 року в країнах Європейського регіону захворіло понад 26 тисяч громадян, зареєстровано 9 випадків смерті від кору. Порівняно з аналогічним періодом минулого року зростання захворюваності становить 276 відсотків. Найактивніше недуга себе проявляє в країнах Західної Європи, серед яких лідирує Франція, там з початку року було зафіксовано понад 14 тисяч випадків інфекції.

В Україні поки що ситуація спокійна. На Тернопільщині хворих на кір – нема. Проте у санстанції пік захворюваності на кір прогнозують на кінець 2011 – початок 2012 року, – повідомляє TV-4.

Висока температура, головний біль, слабкість, нежить, кашель, кон’юнктивіт. До кінця першого тижня хвороби на слизовій оболонці щоки виникають плями, ніби посипані манною крупою, далі висипкою покривається шкіра. Такі ознаки кору. Зазвичай кір перебігає сприятливо, але при ускладненнях, можливі летальні наслідки. Для хвороби характерні циклічні підйоми кожних три роки, кажуть у Тернопільській санепідстанції. Востаннє ріст захворюваності на цю недугу в нашій області спостерігався у дві тисячі шостому році і становив сто тридцять два випадки на сто тисяч населення. Наступний пік захворюваності припадає на дві тисячі дванадцятий рік, прогнозують у санстанції.

– Враховуючи, що в Україні вже зареєстровано 134 випадки і хворіють мешканці сусідніх областей: Львівщина – 97 випадків, Рівенщина – 10 випадків захворюваності на кір, ми можемо очікувати, що в кінці цього року випадки захворюваності будуть реєструватися і в нашій області, – розповіла завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.

Одним із способів профілактики кору є щеплення, проте стовідсоткової гарантії того, що вакцинована людина не захворіє, лікарі не дають, але впевнені – у щеплених хвороба перебігатиме у легкій формі, без загрози для життя. До того ж самої вакцини в області не вистачає – лише 34,7% від потреби.