Нагадаємо, Тернопільська обласна рада вирішила заборонити публічне поширення російськомовної культурної продукції на території регіону. Таке рішення діятиме до моменту припинення російської окупації в Україні.

Заборонили російськомовну культурну продукцію Львівська та Житомирська області. На Тернопільщині рішення ініціював національно-визвольний рух «Правий сектор». Його очільник в області Назар Сарабун наголосив: «Відтепер на Тернопільщині заборонено публічно поширювати російськомовну культурну продукцію у будь-яких формах: відео, аудіо, вистави, все, що російськомовне на Тернопільщині тепер – це незаконно».

Рішення підтримала більшість на сесії обласної ради. Як зазначив депутат Михайло Тимошик, рішення мотивоване гібридною війною, яку веде проти України Росія. «У нашій країні триває гібридна війна, і питання мови для нас дуже важливе. Російськомовний продукт – це будь-яка інформаційна продукція російською мовою».

Відповідно до прийнятого рішення, «Правий сектор» виступає проти концерту російськомовного співака Київстонера у Тернополі. А загалом за виконанням вимоги стежитиме спеціальна комісія, яку наразі створюють на Тернопільщині. Як зазначив Назар Сарабун, спроби поширення російськомовної культурної продукції каратимуться штрафами.

Софія Романська