На Театральному майдані пройде “Дефіле у вишиванках”. ФОТО

15/05/2018 0
Розмір тексту:

“Дефіле у вишиванках” пройде 17 травня на Театральному майдані Тернополя.

На подіум цього разу вийдуть вихованці школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом. Демонструватимуть вони витвори дизайнерів з Тернополя та інших міст. Будуть не тільки вишиванки, а й одяг з елементами вишивки. Показ супроводжуватиметься концертними номерами. Разом з відомою співачкою Іриною Борисюк моделі виконають пісню на мові жестів. Виступатимуть також Надія Гураль, представники школи індійського танцю Еліни Абакарової «Амріта». Дійство це благодійне і приурочене 50-річчю створення у нашому місті організації УТОГ та Дню вишиванки.

Ідея провести подібний захід виникла у тернопільського дизайнера Оксани Чмиленко. У студентські роки вона працювала у товаристві глухих. А коли стала дизайнером задумалася чим може їм допомогти. Так виникла ідея Школи краси і внутрішньої гармонії «Віра, Надія, Любов» для дівчат зі школи-інтернату. Деякий час не наважувалася реалізувати задумане, але цього року таки все вдалося. Ідею Оксани Чмиленко підтримали психолог, консультант з краси, стиліст, які проводили заняття для дівчат. Залучили також поліцейських, які навчали учасниць Школи самообороні. Зустрічі проходили упродовж трьох місяців раз на тиждень. А під час однієї із телепередач Оксана побачила показ мод, у якому брали участь діти із синдромом Дауна. Тоді й з’явилася думка, що можна зробити показ за участі дітей зі зниженим слухом. А незабаром з’явилася й нагода для цього. Оксану Чмиленко, як дизанейра, запросили показати свої вироби під час презентації одного із тернопільських журналів. І тоді на подіум вийшли не професійні моделі, а дівчата, які займалися у школі Оксани Чмиленко. Одна із дизайнерів, яка також брала участь у презентації, порадила розвивати цей цікавий проект. Тому з нагоди Дня вишиванки та ювілею УТОГ дівчата з особливими потребами вдруге демонструватимуть одяг для широкої публіки.

– Участь у показі візьмуть дев’ять дівчат зі школи-інтернату, – розповіла Оксана Чмиленко, організатор заходу. – Буде шість виходів під час яких вони демонструватимуть авторські вишиванки та вироби з елементами вишивки тернопільських, і не тільки, дизайнерів. А колекції прикрас і сумок демонструватимуть вже професійні моделі із агентства “Selfie models group”, яке підтримує наш захід. Участь у благодійному дійстві також погодилися взяти зіркові гості Ірина Борисюк і Надія Гураль. Запрошуємо тернополян прийти і підтримати дівчат, які позбавлені можливості відчути цей світ в усій повноті, вселити їм впевненість і віру в себе.

«Дефіле у вишиванках» на Театральному майдані розпочнеться 17 травня о 17.00.

Ольга Трач

Фото Михайла Урбанського

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Хто, на Вашу думку, стане наступним Президентом України?

    Результати

    Loading ... Loading ...