4 квітня журналісти телеканалу ІНТБ перевірили, чи дотримуються тернопільські соціальні маршрутки встановленого графіку. Результат виявився не найкращим. Та це ще не всі нез’ясовані питання, які виникли після відповіді на запит депутата міської ради.

В одному з пунктів у відписці йдеться про зарплату водіїв тернопільських маршруток. Як повідомили в мерії, за місяць шофери повинні отримувати не менше 2300 гривень. Але кореспондентам ІНТБ водії розповіли, що їхній заробіток залежить від кількості відпрацьованих годин.

– Це залежить від того, хто скільки годин працює. Припустимо, одні водії працюють на півставки, а інші – на повну ставку, – розповів один з водіїв.

Проте після нескладних підрахунків виявилося, що домовлених двох із лишнім тисяч за повний робочий день не отримує ніхто.

– У мене особисто – мінімальна зарплата, встановлена чинним законодавством. Ставка – 970 гривень. У мене це на повну ставку, – зазначив водій.

– Працюю на повну ставку працюєте. Яка зарплата? Я вже не пам’ятаю, скільки я отримував останнього разу. Отримував більше за тисячу, – розповів його колега.

– Мінімальну, до 1 тисячі гривень – 890-900 гривень. Працюю на половину ставки, – повідомив третій шофер.

Цікавим у запиті є й інформація про кількість обслуговуючих автобусів на всіх маршрутах Тернополя. Міські посадовці зазначають, що одразу після конкурсу в 2011 році містом курсувало 199 транспортних одиниць. Але в результаті змін до рішень виконкому, в лютому їх вже стало 217. Звідки взялися і кому належать ці 18 додаткових маршруток – невідомо.