Працівники підрозділів кримінальної міліції у справах дітей виявили на Тернопіллі сотні фактів, коли неповнолітні перебували у нетверезому стані. Міліціонери склали 724 адмінпротоколи за розпивання дітьми спиртного на вулицях, у скверах, парках та інших громадських місцях, а також зафіксували 245 фактів куріння дітьми цигарок, повідомляють у ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області.

Як відомо, порушення закону тягне за собою штраф від 17 до 85 гривень. За ті самі дії, вчинені вдруге протягом року, батькам доведеться заплатити від 51 до 119 гривень. Затриману тричі протягом року юнака чи дівчину правоохоронці не тільки оштрафують родичів, а й поставлять дитину на превентивний профілактичний облік.

Продавцям, що порушили правила продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, загрожує штраф від 510 до 1700 гривень, а власникам торгових закладів – понад шість тисяч гривень. Цього року правоохоронці вже склали півтори сотні протоколів за подібні правопорушення.

Найчастіше у Тернополі молоді люди п’ють з горла, похапцем закусуючи на лавках у парках та поблизу невеликих торгових закладів.

Напередодні вихідних співробітники відділу кримінальної міліції у справах дітей Тернопільського обласного УМВС разом з дільничними інспекторами провели спеціальний рейд розважальними закладами міста Тернополя, парками, скверами та вулицями обласного центру. Як не прикро, але після 23 години вечора у таких місцях діти продовжують споживати пиво, алкогольні напої, палять цигарки, а то й просто вештаються без діла. За один вечір в місті міліціонери виявили чотирьох таких підлітків. Правоохоронці повідомлять батьків та дирекції навчальних закладів про те, як «відпочивали» їхні вихованці.

У Тернополі діє рішення місцевої влади про заборону дітям перебувати у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних клубах, залах ігрових автоматів, на вулицях та інших громадських місцях в усіх населених пунктах області у вечірній та нічний час. Згідно з рішенням обласної ради, без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, діти до 14 років не можуть знаходитися у згаданих місцях після 22 години, діти з 14 до 18 років – після 23 години.

Учасники рейду мали змогу переконатися, що і з повноцінних сімей діти переступають межу закону. Проблеми, як правило, виникають з тими, хто приїхав з різних регіонів області та проживає в орендованій квартирі без власника. Безконтрольність призводить до того, що такі підлітки витрачають батьківські гроші не на навчання, а на спиртне і розваги. Підігріті спиртним, молоді люди нерідко стають учасниками бійок.

Під час рейду міліціонери зустріли не одну компанію дорослих осіб, які вживали не тільки пиво, а й міцніші напої. Турбує антисанітарія, яка там панує – адже у кущах, на алеях та майданчиках валяються пусті пляшки, недопалки та інше сміття. Люди, які відпочивають у парках, можуть почути добірні матюки, бояться потрапляти на очі таким випивакам. Гурт, підігрітий спиртним, може завестися з півслова.

Подібні рейди тернопільські міліціонери проводитимуть постійно.