Громадська рада, яка створена при облдержадміністрації, нарешті провела засідання. Основна вимога до влади – відкритість під час працевлаштування керівників.

Обласна радаНа керівні посади в облдержадміністрацію потрібно призначати людей на основі конкурсу, – відзначали представники громадської ради. Вони пообіцяли, що контролюватимуть це питання. «Призначати на посади в облдержадміністрацію треба не за чиїмось сприянням, як це було до теперішнього часу, а за конкурсом. Ми хочемо нагадати нашій владі про це і будемо стежити, що така практика запроваджувалася. Думаю, що до основних принципів можна віднести відкритість, конкурсність і має декларуватися які є посади, на які громадянське суспільство може делегувати людей, це має бути широко інформовано у засобах масової інформації. Ми також плануємо оприлюднювати доходи та маєтки керівників. Бо дуже поширена ситуація, що при низьких зарплатах в керівників є великі хати та дорогі машини. Громадськість має право знати про це.», – відзначив представник Тернопільського осередку ВГО «Еліта держави» Ростислав Дрозд.

Громадська рада від керівників облдержадміністрації вимагатиме звіту про діяльність.

Нагадаємо, що це утворення існує при обласній адміністрації лише формально. За попереднього керівництва збори ради відбувалися вкрай нерегулярно. Жодного впливу на діяльність чиновників вона не мала. У 2010 році представники ВО “Свобода” намагалися захопити у ній владу і навіть протиснули обрання головою тодішнього опозиціонера Олега Сиротюка. Цікаво, що заступником нинішнього керівника ОДА тоді став широко відомий у вузьких колах Євген Степанов.