Першу бібліографічну книгу про видатну громадську діячку України Славу Стецько, уродженку Теребовлянщини, презентували в Краєзнавчому музеї 1 листопада. Книга «Вірна дочка України. Слава Стецько: життєпис у боротьбі» за сприяння міської влади видана широким тиражем і розповсюджена по шкільних бібліотеках.
.
Ті, хто знав Славу Стецько за життя, відзначали, що це була людина надзвичайно високого інтелекту і незвичайної душевної простоти. Крім того, Слава Стецько все своє свідоме життя в Україні, а потім за її межами боролася за українську національну державу. Книга про неї, написана її колегами, Богданом Мельничуком, Мироном Сагайдаком та Віктором Уніятом, присвячена сторіччю від дня народження цієї легендарної провідниці української нації.
«Любов Слави Стецько до України, її наполегливість у боротьбі за національну ідею гуртувала біля себе всю свідому українську інтелігенцію тих часів. Не боячись антиукраїнської влади, ця жінка піднімала народ, займалася просвітницькою діяльністю, виступала перед широкою аудиторією з гаслами, закликами відстоювати свої національні права. За це згодом змушена була переїхати за кордон. Однак і там не полишала своєї праці. Ярослав та Слава Стецьки об’їздили багато країн і створення української діаспори у світі – саме їх заслуга, – зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. – Презентація книги про Славу Стецько – це перший крок на шляху знайомства українців, особливо молодого покоління, з цією особистістю. Міська влада і надалі сприятиме культивуванню пам’яті про українських героїв, видатних діячів, які вливали свою кров і силу в розбудову України».
За життя Слава Стецько багато працювала – була народним депутатом трьох скликань, активним громадським діячем та національно завзятим політиком, мала колосальний авторитет в українському політикумі.
Навіть будучи важкохворою, після операції на серці, як пригадує її тодішній радник, нині викладач Тернопільського економічного університету Володимир Ткач, не полишала громадських справ.
«На прохання Слави Стецько, попри застороги лікарів, у квартирі жінки на Ярославовім Валу в Києві зібрали президію Конгресу Українських Націоналістів. Ми працювали загалом чотири години. Після того пані Славу забрали в Німеччину. Більше ніхто з колег її не бачив. В Німеччині і закінчився земний шлях цієї жінки».
За спогадами політв’язня Арсентія Каменюка, Слава Стецько народилася у селі Романівка на Теребовлянщині. Однак більшу частину свого активного життя провела за кордоном.
«Вона мала колосальний авторитет на Україні. Проте повернутися сюди подружжя Стецьків не могло. Такі були тоді часи. Вони могли повернутися лише переможцями, однак не встигли. Проте національні ідеї Ярослава і Слави Стецько таки перемогли. І ми повинні зуміти зберегти свою державу, не дати її у ворожі руки», – зазначив Арсентій Каменюк.