Війна за впливи федерацію футболу України, яка розгорнулася у столиці України, докотилася до такого нефутбольного краю, як наш.

Нагадаємо, що у багаторічного Президента ФФУ Григорія Суркіса несподівано з’явилася опозиція. Формально це керівництво Прем’єр-ліги та президент «Металіста» Олександр Ярославський, а за їхніми лаштунками потужне і впливове донецьке лобі на чолі з заступником Азарова Борисом Колєсніковим. У грудні на конгресі ФФУ опозиція спробувала висловити Суркісу недовіру, але, той зорієнтувавшись, що пахне смаженим, закрив засідання. Зараз з подачі Колєснікова триває процес збору голосів за проведення позачергового конгресу. Для цього потрібно формальне рішення двох третин колективних членів ФФУ, тобто обласних федерацій та інших навкофутбольних структур.

За даними, які зявляться на сайті федерації приборкання непокірних по лінії влади йде успішно. Багато обласних федерацій під тиском влади потихеньку здають Суркіса. Тернопільська федерація, яку очолює підприємець Володимир Мариновський поки що встояла. Як вказано на сайті ФФУ,  у рішенні прийнятому на конференції зокрема йдеться:  «Так як Україна вступає в кінцеву фазу підготовки до ЄВРО-2012, вкрай необхідна єдність провідних футбольних функціонерів… Виконавчий комітет ТОФФ пропонує ФФУ проводити чергові конгреси в установлені Статутом ФФУ терміни…»

Нагадаємо, що Мариновського давній соратник Суркіса. Свого часу з подачі київського олігарха екс-президент “Ниви” очолив у Тернополі СДПУ(о) і довгий час залишався головою непопулярної в Галичині політичної партії.