Головне управління власної безпеки Державної фіскальної служби України очолює людина, яка не лише працювала при Януковичі, а, ймовірно, причетна до дій режиму проти активістів Майдану. Це при тому, що Юрій Шеремет –  саме той посадовець, до якого у повній мірі мали застосувати дію Люстраційного закону.

Дмитро ДобродомовВідтак народний депутат України, лідер партії «Громадського руху «Народний контроль» Дмитро Добродомов уже скерував звернення Міністру юстиції Павлові Петренку та голові ДФС Роману Насірову з вимогою пояснити, чи пройшов Юрій Шеремет процес люстрації перед призначенням на посаду.

Юрій Шеремет очолив ГУ власної безпеки ДФС у червні цьогоріч. Утім його послужний список наводить на сумніви щодо законності такого призначення.

Зокрема, у 2012 році Шеремет працював під керівництвом першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна. Зокрема, очолював відділ процесуального керівництва та підтримки державного обвинувачення в кримінальних провадженнях щодо діяльності злочинних угруповань при ГПУ. Також був заступником начальника управління Генпрокуратури за наглядом за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

«Саме ці підрозділи брали участь в оперативній роботі під час Революції Гідності. За їх оперативно-розшуковими справами порушувалися кримінальні справи проти громадянин незгодних із режимом Януковича», – наголошує Дмитро Добродомов у своєму зверненні.

Попри службу при Януковичі Шеремет не залишився без роботи і при новій владі. Спочатку у листопаді 2014 року отримав посаду прокурора у Черкаській області, а потім почав працювати у ДФС. Чи прийшов при цьому люстрацію, як то вимагає закон «Про очищення влади», невідомо.

Тож у своєму зверненні Добродомов вимагає повідомити, чи пролюстрували чиновника перед призначенням, якщо ні – негайно провести перевірку його минулої діяльності.

«Люстрація – це одна із головних вимог Майдану. Втім, як бачимо, на посадах і далі опиняються особи із сумнівним минулим. Навряд чи такі призначання свідчать про бажання влади справді змінювати систему», – прокоментував Дмитро Добродомов.