На 35 тис. грн збільшили дохідну частину загального фонду казни Тернопілля за рахунок субвенцій. Ці гроші отримає водолазно-рятувальна служба області.

Майже 5 млн грн розподілили на нагальні потреби, зокрема бюджетної сфери. Ці та інші зміни до обласного бюджету-2011 ухвалили депутати облради 1 червня. Уточнення у кошторис Тернопілля вносили довше двох годин. Чи не найбільший резонанс викликала пропозиція 260 тис. грн, передбачених на дві обласні програми, які відправили на доопрацювання, передати на ремонт Бережанського психоневрологічного інтернату в Краснопущі.

– Майже 2,4 млн грн – таку дотацію передбачили для Тернопілля з Держбюджету на забезпечення станцій екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги, – каже доповідач із цього питання – начальник фінуправління обладміністрації Ігор Пиріг. – Гроші отримають Центр екстреної медичної допомоги й обласна дитяча лікарня. Адже вона надає екстрену допомогу дітям усієї області.

Галузь культури і мистецтва із вільного залишку, що виник на початку року, отримає 415 тис. грн. На розвиток фізкультури і спорту додатково надійде 30 тис. грн. Натомість на сільське і лісове господарство, рибне господарство та мисливство витратять 300 тис. грн.

Згодом пан Пиріг озвучив ще чимало цифр. Правки від бюджетної комісії облради вніс її голова – нашоукраїнець Олександр Стадник. Обговорення запропонованих змін до бюджету викликало у депутатів чимало запитань. Приміром: чому при розподілі коштів часто не враховують думку профільних комісій облради? Відтак депутати підтримали пропозицію голови облради Олексія Кайди – внести до рішення такий пункт: “обладміністрація повинна проводити фінансування програм після погодження заходів цих програм з профільними комісіями облради”.

Також депутатів здивувало, що фінуправління виділило кошти на програми, які облрада відправила на доопрацювання: “Програму розвитку виставково-ярмаркової діяльності на 2011-2015 рр.” і “Програму профілактики правопорушень і боротьби із злочинністю на території області на 2011-2015 рр.”. Натомість на нагальні потреби, як от ремонт Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату, – “нуль”. Після тривалої дискусії 260 тис. грн, передбачених на неіснуючі наразі програми, передали у вільний залишок.

До речі, ці кошти депутати відразу намагалися розділити. Частину пропонували дати Теребовлянському училищу на заходи із відзначення ювілею. Іншу – на проведення робіт у селі Фащівка, що на Підволочищині. Там, за словами свободівця Василя Хомінця, в одній могилі лежать сотні страчених комуністичним режимом. Дати на це 60 тис. грн депутати погодилися, але є “заковика” – не існує механізму надання субвенції районному бюджету з обласної казни. Отже, гроші “зависли”.

– Зміни ухвалювати треба. На ці кошти чекають лікарі, працівники культури, – наголошує депутат від УНП Володимир Болєщук. – На ці кошти чекають і дорожники, щоби поремонтувати дорогу – дивіться, яка гарна погода! Зле, що це питання було надзвичайно політизованим. Різні політичні сили протидіяли цьому.

Врешті рада взялися за розгляд наступних питань порядку денного. Зокрема депутати затвердили “Тимчасовий порядок проведення конкурсів з набуття на конкурентних засадах права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Тернопільської області”. Ухвалили таке рішення через те, що існує прогалина з даного питання в українському законодавстві. Через це місцевим радам було важко на законних підставах передати в оренду ділянки із земель запасу. Коли парламент ухвалить відповідний закон, це положення перестане діяти.

«20 хвилин»