“Епідемія” “Гарлем-шейк” дісталася Тернопільщини. Як ми повідомляли, нещодавно відеокліп в стилі популярного інтернет-мему зняли студенти ТНЕУ. Не відстають від них і молодші колеги. У мережі з’явилося відео учнів Копичинецької школи, що на Гусятинщині.

Наскільки цікавим та цінним є саме відео – питання. А от реакція копичинецьких педагогів на творчість підопічних виявилася дійсно цікавою. Як повідомляє сайт Копичинець, про кричуще неподобство в авральному порядку були сповіщені батьки виконавців кліпу, а шкільне керівництво зафонтанувало погрозами.

[youtube1]WrMC6Rr7iSg[/youtube1]

Ось що пише з цього приводу Арсен Гулаг-Артемовський з Копичинець:

“Останнім часом світом ходять флеш-моби і інтернет-меми. Якщо хтось думає, що це щось нове і ненормальне, то глибоко помиляється. Хто служив в армії, знає, що таке ходити строєм “паровозиком”. Колишні студенти пам’ятають, як на лекціях нудного викладача всі дружно гуділи із закритим ротом. Захист Гостинного двору в Києві, блокування Верховної Ради, рух “Стоп, хам”, “Я ненавиджу Укравтодор” – це все прояви того, що тепер називається флеш-моб та інтернет-мем.

Що таке “Гарлем шейк” не знають хіба що шпаки, які щойно прилетіли з теплих країв. Ось що пише про цей веселий мем Вікіпедія: “Harlem Shake (буквально перекладається з англійської як Гарлемський струс) — інтернет-мем, що виник в результаті популярного відеоролика, завантаженого 2 лютого 2013 року на YouTube, п’ятьма австралійськими підлітками.[1] Ролик зібрав ~ 2,5 мільйонів переглядів за перший тиждень. Відразу після цього в інтернеті з’явилися десятки наслідувальних роликів. Вважається, що це перший інтернет-мем, який став не менш популярним, ніж Gangnam Style, який довгий час утримував свої позиції у 2012 році[2]. А за даними станом на 13 лютого, сумарна кількість переглядів роликів Harlem Shake перевищує десятки мільйонів переглядів[3]… Суть танцю полягає в тому, що в перші 14 секунд ролика танцює одна людина в головному уборі (зазвичай шоломі або масці), тим часом інші люди зайняті рутинною роботою, після чого всі люди в костюмах (або без) танцюють чи роблять хаотичні рухи, приймаючи незвичайні пози. Ролик триває завжди ~30 секунд.” Хтось щось кримінального тут побачив? Навіть сам Ютюб на цей мем відреагував таким чином: Цей чудернацький кліп роблять усі, кому не лінь –  пасажири рейсового літака, військові норвежської армії, студенти канадського коледжу. І навіть учні Копичинецької школи. Але, як це не дивно спостерігати, жителі країни, яка хоче йти в Європу, часами показують дрімучу зашореність, містечковість. В авральному порядку були сповіщені батьки виконавців кліпу, шкільне керівництво зафонтанувало погрозами. Що це? Я сприймаю цей танець-кліп як виклик закостенілій свідомості міщан, традиційним методам позашкільного виховання. Світ змінився, в ньому важко живеться старим системам поглядів, заснованим ще у довоєнний час. Діти на це реагують своєрідно. А що на це дорослі? Реагують очікувано, в дусі совкових сценаріїв. Хочете мати креативне молоде покоління? Не будете мати, бо це покоління всіляко, несвідомим способом отруюється дустом небажання жити в ногу з часом, з усім світом, а не тільки Гусятинським повітом.

Для одних і тих же осіб “Гарлем шейк” став образом чого страшного, але в той самий час щиро бавиться під не дуже інтелектуальні пісні Дзідзя, приводячи з собою діточок, що заледве навчилися говорити. Що це? Подвійна мораль?

Дітлахи вирішили записати кліп з цим злощасним “Гарлем шейком”. Самі зрежисерували, самі зняли, самі скомпілювали кліп, синхронізували звук. Цікаво, чи хтось з критиків цієї самостійної роботи учнів знає чи вміє це робити?

В підтвердження моїх вище сказаних слів, запрошую завтра прийти на святковий концерт з дня народження Т.Г.Шевченка – ви там побачите те, що бачили сто і більше разів. Але мало побачите молоді. Бо в цей час ми її втрачаємо. Під звуки “Гарлем шейк…”

[youtube1]1_Hy2ei2Kt4[/youtube1]