– Заяву у СБУ писав, бо мама Богдана Ігоровича договорилася з моєю мамою, щоб я написав, що я ніяких грошей не давав. Але потім передзвонив до Миколи Володимировича, договорився, і я заяву забрав…

Охоронець автосалону написав заяву в міліцію на дільничного інспектора Богдана Довгополого, у якій запевнив, що той взяв у нього хабар у 600 гривень, аби “зам’яти” справу про побиття дружини. Однак мати дільничного зустрілася з матір’ю охоронця. Та покликала до себе сина, забрала у нього телефон і разом із ним та мамою дільничного пішла у СБУ. Там чоловік написав іншу заяву – що жодних грошей дільничний у нього не брав, а у міліцію він звернувся через тиск працівників відділу внутрішньої безпеки.

Та згодом охоронець написав ще одну заяву – у відділ внутрішньої безпеки міліції. Там уже йшлося, що заява в СБУ була неправдивою, і підписав він її під тиском… обидвох мам.

16 березня відбулося перше засідання суду у справі лейтенанта Богдана Довгополого. Розібратися у ньому намагався і кореспондент “20 хвилин”.

“Дав пару рублів”

Згідно з версією обвинувачення, дільничний інспектор Богдан Довгопола 1 лютого взяв 600 гривень хабара в охоронця автосалону, який напередодні побив свою дружину. Натомість запевнив, що його не “посадять” за побиття.

– Напередодні я вдарив свою співмешканку два рази по обличчю, – розповідає головний свідок у справі Іван А. – Першого лютого до мене подзвонив дільничний інспектор і сказав, що прийде взяти свідчення. У міліцію з’явитися він мені не пропонував. Прийшов до мене на роботу і сказав, що жінка зняла побої і треба “пару рублів”, бо інакше мене можуть посадити на пару днів.
Охоронець погодився і взяв у касі підприємства 700 грн авансу. Сказав касиру, що потрібно оплатити кредит. 600 гривень віддав дільничному, і це, як стверджує, бачив його колега.
– Пізніше подзвонив дільничному на мобільний, щоб дізнатися, що там по тій справі, – продовжує свідок. – Богдан сказав мені що все закрито, все добре. Я записав розмову на диктофон і віддав касету у міліцію разом із заявою, що я заплатив гроші, а в жінки не було сильних побоїв, тож я дурно заплатив.
Втім 21 лютого Іван А. відмовився від своєї заяви після зустрічі з мамою
– Був мій молодший брат, двоюрідна сестра, мама і цей дільничний, – продовжує Іван. – У них вдома написали неправдиву заяву, яку завірив у СБУ, а потім я поїхав назад на Валову, і написав заяву, що у СБУ неправдива заява. Заяву у СБУ писав, бо Богдана Ігоровича мама договорилася з моєю мамою, щоб я написав що я ніяких грошей не давав. Але потім передзвонив до Миколи Володимировича (працівника відділу внутрішньої безпеки, – авт.), договорився, і він каже – “Слухай, за неправдиву заяву можуть тебе посадити, приїдь до мене і перепиши заяву”. Я й переписав.
“Хочуть підставити за рапорт”
За версією ж дільничного усе було зовсім інакше. Першопричина, як каже Богдан Довгополий, у тому, що він подав рапорт про незаконне використання землі у Тернопільському районі та рапорт на адресу керівництва обласного управління міліції про незаконність дисциплінарних покарань, які на нього накладали раніше.
– В той день, коли я нібито взяв хабара, я отримав завдання взяти покази в Івана А., – розповідає інспектор. – Цією справою займався інший дільничний, однак мій начальник сказав, що той на лікарняному, і з Іваном доведеться розмовляти мені. Я ознайомився з матеріалами справи і зателефонував до чоловіка. Сказав йому щоб він під’їхав до нас, однак він відповів що не може, бо наступні два тижні його чергування, і він не може покинути пост. Тому я поїхав до нього на місце роботи. Там я знайшов його, представився міліціонером, познайомив його з матеріалами та показав заяву побитої громадянки. Взяв у нього пояснення, провів профілактичну бесіду.
Пізніше, розповідає дільничний, охоронець автосалону кілька разів телефонував йому і казав, що його дружина вимагає 300 гривень, щоби закрили цю справу. Я ж йому відповів, що справа закрита — у жінки були легкі тілесні ушкодження.
– Та уже 6 лютого до мене у службовий кабінет прийшли працівники внутрішньої безпеки. – оглянули мій сейф, папку і сказали щоб я їхав з ними, не пояснивши причини. Вже там вони показали мені заяву Івана.
Цікаво що жодної заяви Іван А., з його ж слів, сам не складав. Текст заяви у міліцію йому продиктували працівники відділу внутрішньої безпеки а заяву в СБУ він переписав з листка, який склала мама та дільничний.
Наступне засідання суду пройде 20 березня. Коли і чим закінчиться процес, поки невідомо.