У 2011 році експорт продукції з Тернопільської області, порівняно з 2010. зріс у два рази. А зовнішній товарообіг, тобто імпорт та експорт товарів склав п’ятсот вісімдесят три мільйони доларів – такі цифри оприлюднили на нараді, повідомляє TV-4.

Про перспективи міжнародної інтеграції та співробітництво Тернопільщини йшлося на семінарі-нараді. Продукція Тернопільщини конкурентноспроможна не тільки в межах України, а й за кордоном. Проте на досягнутому зупинятись не варто, потрібно налагоджувати партнерські стосунки з новими країнами.

– Пригадайте момент, коли ми їли “ніжки Буша”, які завозилися десятками тисяч тонн в Україну, коли ми їли бразильське м’ясо, коли ми їли польсько-бельгійську свинину і тому подібне. Ми завозили в Україну продукцію, яка субсидіювалась у країнах Євросоюзу, при цьому підкошували свою економіку, тому що найпростіше наповнити бюджет митними платежами – дуже швидко і дуже просто. Для чого думати, що у нас зникають робочі місця, що у нас фактично нема свого виробництва і що в нас люди, не маючи де робити, ходять в магазини, не маючи за що купити, – сказав заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Василь Гецько.

Якщо говорити про 2011 рік, то зовнішньо-торгівельний обіг склав 583 мільйони доларів.

– 250 мільйонів доларів – це експорт і 333 мільйони доларів – це імпорт – це включає все: і зовнішньо-торговий оборот товарами, і послугами. Правда, послуги в нас в зв’язку з тим, що в нас зростає експорт, імпорт товарів, власне, в питомій вазі вони зменшуються – це складає тільки 3 відсотки, – зазначив начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоеконоомічної та інвестиційної діяльності Тернопільської ОДА Василь Кравець.

Основними торговими партнерами Тернопільської області в експорті є Польща, Росія, Німеччина, Іспанія та Нідерланди. Туди везуть в основному електричні машини та устаткування, жири та олії тварин, продукти переробки овочів, меблі. На Тернопільщину імпортують переважно котли, техніку і транспорт з таких країн як Польща, Німеччина, США, Італія, Румунія, Китай, Нідерланди, Молдова. Деякі імпортовані товари в обіг з певних причин потрапити не можуть. Наприклад, вже цього року Тернопільська митниця видала близько трьохсот карток відмов у митному оформленні.

– Не секрет, що на сьогоднішній день ці питання є найбільш болючіші і разючіші для суб’єктів господарювання і, скажемо, питання використання інтернету чи інших додаткових джерел щодо визначення оцінки митної вартості, воно дійсно може мати місце, але тільки в тих випадках, коли явно видно, що митна вартість, яка заявляється суб’єктом господарювання, є явно заниженою, – повідомив начальник відділу організації митного контролю Тернопільської митниці Володимир Марценюк.

На семінарі розглянули актуальні питання митного і податкового законодавства, результати зовнішньоекономічної діяльності області у дві тисячі одинадцятому році, порушення законодавства у цій сфері, а також окреслили основні завдання на дві тисячі дванадцятий рік для того, аби область виглядала привабливою на міжнародному рівні.