Вісім чоловік, яких покусали собаки, звертається в травмпункт за добу 4 квітня. Головний лікар каже, що проблема с кожним місяцям погіршується.

Головний лікар швидкої допомоги Ярослав Чайківський розповів “20 хвилин”, що це дуже гостре питання.

– На сьогоднішній день укуси собак переходять з медичної площини в соціальну, тому що укуси безпритульних собак мешканців Тернополя набувають величезних масштабів, – каже медик. – На сьогоднішній день на антирабічному щепленні у відділені знаходиться 20 чоловік.

Лікар каже, що тенденція таких випадків не зменшується, а тільки навпаки – йде на збільшення.

– Укуси є незначні, але звертаються люди і з доволі серйозними, – говорить пан Чайківський.

Лікар радить тернополянам не в якому випадку не ігнорувати укуси собак і обов’язково звертатись до кваліфікованого спеціаліста.

– Навіть, якщо ці укуси не до крові, людина мусить звернутись у травмпункт і отримати курс антерабічного щеплення, – пояснює медик. – Навіть незначне потрапляння слини на сльозову шкіри є небезпечним, особливо у разі, коли собака виявиться хворою на сказ.

У випадку укусу звертатись до лікаря треба на протязі кількох годин.

– Людина може проігнорувати звернення до лікарні, – каже пан Чайківський. – Але якщо собака, яка покусала виявиться скаженою можуть бути незвернені зміни. У людини розвивається сказ, потім вона гине. У нас в Тернополі такого не було.

У разі укусу людина отримує вакцинацію у медичній установі. Вона робиться в день укусу, потім на третю добу, а потім на сьому і повторно. Заздалегідь такі щеплення зробити неможливо.

– Для лікарні це великий тягар, у плані матеріальних видатків на придбання вакцини щомісячно, – каже медик. – Вона просто задихається від трати коштів саме на цю статтю.

Відлов собак у місті здійснює міська шляхово-експлуатаційна дільниця.

– Ми ловимо приблизно 6 – 7 собак на тиждень і відвозимо їх у село Дичків у притулок, – розповідає начальник підприємства. – Він зараз не переповнений, але собак там багато. На його території будують операційну для собак, щоб їх на місті стерилізувати.

Пан Щирба каже, що зараз операцій не проводять, бо жоден з лікарів не хоче брати на себе відповідальність.

– Ми ведемо переговори з ветеринарами, – каже чоловік. – Бо це зараз проблема дуже гостра.

Якщо людина скаржиться на те що її покусали і каже місце де знаходиться собака, то її ловлять і відвозять у притулок. Якщо за десять днів ознаків того, що вона хвора на сказ немає тварину відпускають в зворотному випадку усипляють.

– У нас не було, ще жодного випадку зі скаженими собаками, – каже начальник.

Ви маєте можливість повідомити про собаку, яка вас вкусила, у міську шляхово-експлуатаційна дільниця за телефоном 43-58-91.