Випадок захворювання на кір с початку року зафіксували у Тернополі. Загалом в області вже 29 таких випадків, – повідомляє “20 хвилин”.

– У місті є один випадок цієї хвороби, але його ще лабораторно не підтвердили, – розповідає лікар-епідеміолог міської санепідемстанції Світлана Маціпура. – Зараз робимо аналіз крові хворого. Також передали п`ять аналізів на кір у райони. Ті люди живуть і працюють в нашому місті, але зареєстровані у інших містах нашої області.

Лікар каже, що дуже багато випадків у Львівській та Івано-Франківській областях. До Тернополя хвороба потрапляє з інших міст.

– Приміром, коли хтось приїжджає зі Львова, – продовжує медик з міської санепідемстанції. – Ще був один випадок, коли хлопець приїхав з навчання з Харкова. Він або приїхав посеред інкубаційного періоду і тут захворів, або приїхав вже хворий.

В області випадків захворювання набагато більше, ніж у Тернополі, повідомляють в обласній санепідемстанції. Так, серед 14-19-річних захворіло 14 молодих людей, дітей до 14-ти років – четверо. Є й хворі, яким більше 20-ти років – таких шестеро.

– Найгірша ситуація у Теребовлянському районі. Там зафіксували сім випадків захворювання. У Бучацькому районі – чотири, У Монастириському і Тернопільському по три, а в інших по одному, – каже завідувач епідеміологічним відділом тернопільської обласної санепідемстанції Марія Павельєва. – Більшість серед хворих – це студенти.

Завідуюча епідеміологічним відділом міської санепідемстанції Богдана Козяр каже, що ця хвороба має повітряно – крапельний шлях передачі. Захворіти можна у громадському місці, наприклад, у транспорті, у навчальному закладі. Джерелом інфекції є хвора людина.

– Кір є інфекційним захворюванням, яке викликає вірус, – пояснює пані Козяр. – Хвороба вражає верхні дихальні шляхи – виникає нежить. Починається хвороба раптово. Інкубаційний період від семи до 21-го дня. Першими проявляються симптоми інтоксикації. Це висока температура, болить голова. Є симптоми кон’юнктивіту – запалення очей. Потім з’являється висипка у роті. А через кілька днів висипка вже є на шкірі. Спершу – за вухами, на лиці, тулубі, а потім – на руках та ногах.

Лікар розповідає, що при кожному такому висипі підвищується температура. Хворий дуже слабкий, його може нудити.

Кір спеціального лікування не потребує, додає лікар. Лікування – симптоматичне. Однак можуть виникнути ускладнення. Це – пневмонія, енцефаліт, менінгіт. Тож при перших признаках захворювання на кір обов`язково треба викликати лікаря додому.

– Висипання починають зникати у зворотному порядку – з ніг до голови. Частіше на кір хворіють діти, – додає лікар.