Медичні препарати у соціальних аптеках неякісні, – констатують лікарі та пацієнти. Щоб зберегти здоров’я до соціальних аптек краще не заходити.

Соціальна аптекаТернополянка Галина – гіпертонік. Раніше купувала ліки тільки в соціальних аптеках, так економила до 50% коштів. Проте почала помічати, що її стан лише ускладнюється. Перевірила ліки в медичному закладі й виявилося, – «Медичні препарати лише калічать. Їх вживати заборонено. Тому почала використовувати ліки зі звичайних аптек».

В області реалізовують пілотний проект з гіпертонії. До нього залучають насамперед соціальні аптеки. Там деякі ліки дешевші на 90%. Їх вартість мала б відшкодовувати держава. Цьогоріч з державного бюджету виділили понад чотири мільйони гривень на гіпертоніків Тернопільщини.

Яким чином до аптек потрапляють ліки сумнівної якості для багатьох – загадка. Проте цей факт медичні працівники лише констатують. Головний терапевт департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Матюх запевнила: «Ми провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо відшкодування вартості ліків. А щодо якості медичних препаратів, то це на суворому контролі у фахівців департаменту охорони здоров’я».