Урядовці планують запровадити в Україні єдині тарифи на водопостачання. Можливість встановити тарифи у відповідності до кількості спожитої води поки розглядають як ідею, кажуть у “Тернопільводоканалі”. Адже перед тим, як встановити граничний розмір, за який люди зможуть платити менше, потрібно з’ясувати, яким він має бути: 2 кубічних метри води на одну людину в місяць чи більше, – повідомляє TV-4.

Запровадження тарифів, відповідно до кількості спожитої води матиме як позитивні, так і негативні наслідки, каже директор “Тернопільводоканалу” Володимир Кузьма. Одним це допоможе зекономити, інших – недобросовісних споживачів, може спонукати до махінацій з показниками лічильника. А от чи забезпечать два метри кубічних води в місяць задоволення найнеобхідніших потреб людини – невідомо.

– Кожна людина для того, щоб задовільнити свої санітарно-гігієнічні потреби, питні потреби, має мати певну норму: спожити для питних цілей 3-4 літри води на добу, для санітарно-гігієнічних – 80-85 літрів. І навіть середньоєвропейські норми споживання води вищі, ніж два метри кубічних на людину в місяць, – розповів директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

До прикладу, каже Володимир Кузьма, у Німеччині, де поступово зменшують кількість спожитої води, одна людина в середньому використовує 80 -120 літрів води на добу. Та навіть так за місяць її набігає аж ніяк не два, а щонайменше два з половиною метри кубічних. Відіб’ється така економія і на стані каналізації, переконані у “Тернопільводоканалі”. Менше води використовують тернополяни – менше її потрапляє у систему каналізації. Каналізаційні очисні споруди та система трубопроводів міста розраховані на великий об’єм стоків. Менший та слабший потік не вимиває з каналізаційних мереж сміття, яке потрапляє до них разом зі стоками, та забиває їх.

– Ми впринципі вже бачимо проблему з цим. У нас збільшується кількість заторів на каналізації, порівняно з попередніми роками, і це якраз є прямий наслідок того, що люди почали споживати менше води після встановлення лічильників. І другий негативний момент – стоки приходять на очисні споруди в значно більшій концентрації. Тобто вони є набагато агресивніші, набагато небезпечніші. І для того, щоб їх почистити, треба набагато більше зусиль, – пояснив Володимир Кузьма.