Тернопільську молодь запрошують взяти участь у проекті «Я – волонтер». Саме цей проект став одним із переможців конкурсу для молодіжних громадських організацій, який провела міська рада. Як зазначив начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Микола Круть, пропонований проект корисний для міста тим, що не є локальний, а буде охоплювати різні сфери життя міста, і готуватиме волонтерів-універсалів, яких  можна буде долучати до активної роботи під час різних заходів та подій у місті.

Автор проекту Яна Желябіна розповіла, що в широкому розумінні, волонтер – це людина, яка готова прийти на допомогу. Це може бути допомога на фестивалях, різних заходах, екологічних та соціальних акціях, спрямованих на покращення добробуту в місті, допомога дітям, позбавлених батьківського піклування, дітям-сиротам тощо. Це будь-яка допомога комусь іншому, яка  здійснюється на добровільних засадах.

– Наразі найбільше волонтерів потребують соціальні та масові заходи: чемпіонат водно-моторного спорту, День міста, акції спрямовані на соціальну рекламу, наприклад, по гепатиту С, профілактиці СНІДу, заходи під час різдвяно-новорічних свят, екологічні акції, – повідомила Яна Желябіна. – Але волонтери, які беруть участь в цих заходах мають недостатньо певних знань, умінь та навичок, щоб якісно виконати свою роботу. Вони готові, мають бажання, мотивацію, але достеменно не знають, що їм робити. Тому цей проект спрямований на те, щоб вони навчилися, освоїли основні елементи, отримали знання та навички волонтерської роботи, щоб могли впевнено себе почувати, щоб результат їхньої роботи був якісніший.

Презентація проекту «Я – волонтер» пройде у всіх вузах Тернополя. Після цього через анкетування та співбесіду буде відібрано тридцять учасників проекту. Для них проведуть серію семінарів, конференцій, рольових ігор, тренінгів з основ волонтерської діяльності, лідерських якостей та громадської активності. Учасники проекту також будуть зустрічатися з відомими, успішними тернополянами. Навчання буде тривати три місяці. Деталі цього навчального проекту можна дізнатися на сторінці «В контакті». Там же є реєстраційна форма для бажаючих. Реєстрація на проект триватиме до 23 травня.

– Ми шукаємо таких волонтерів, які б насправді хотіли займатися цією діяльністю, – додає Яна Желябіна. –  Не просто один раз прийти і взяти участь у певному заході, а щоб вони були готові докласти зусилля для того, щоб проект зробити масштабнішим, щоб він проводився щороку, і був довгостроковим. Це ті люди, які готові витратити дві години свого часу тричі в тиждень, щоб відвідати тренінги, щоб зусилля тренерів, яких ми запрошуватимемо, не були марними.  Це мають бути люди, які насправді хочуть брати участь у різних заходах і готові долучатися до них.

Необхідні знання волонтерам надаватимуть викладачі ТНПУ. Зокрема, Олена Тіунова, доцент кафедри практичної психології ТНПУ, розповіла, що у програмі навчання будуть тренінги, щодо організаторських здібностей, комунікативних навичок, розвитку творчих здібностей, ораторських навичок тощо. Волонтерство, за словами доцента, це дуже корисний досвід для молоді,бо це набуття навичок лідерства, відповідальної діяльності, можливість спілкування з багатьма людьми, можливість застосувати свою енергію конструктивно.

За практичну сторону проекту відповідає ресторатор Віталій Мариновський. Два роки тому він уже мав досвід роботи з волонтерами під час трансляції на тернопільському стадіоні футбольних матчів «Євро-2012». Тоді до обслуговування вболівальників були задіяні до сотні волонтерів. Цього разу, ті, хто братиме участь у проекті, будуть допомагати на кулінарному фестивалі «Галицька дефіляда». Крім того, керівники закладів громадського харчування, які входять у Гільдію рестораторів обіцяють розказати майбутнім волонтерам про те, чим вони можуть бути корисні у ресторанній справі.

Досвід волонтерської роботи не тільки розвиває в людині лідерські здібності. За словами Яни Желябіної, це також чудова можливість самореалізуватися, а всі отриманні знання та досвід молоді люди зможуть застосувати у своїй майбутній професійній діяльності.

Ольга Трач

Фото автора