Долю стадіону «Текстерно», що на проспекті Злуки у Тернополі, вирішували у міській раді представники усіх сторін конфлікту. Врешті вирішили подумати тиждень і ще раз зустрітися.

НадалСвої аргументи доносили мешканці прилеглих до стадіону будинків, орендарі території, забудовник та чиновники 31 березня. Об’єкт суперечок – стадіон. Раніше цією територією, площею 3 га, безкоштовно користувалося підприємство “Текстерно”. Коли у 2002 році постало питання про сплату за оренду, землю передали приватному Інституту економіки і підприємництва. Виш платив і прибирав, каже його колишній ректор. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Цю землю нам віддали під будівництво спортивного комплексу. Планувалося мале футбольне поле 60 на 90 метрів, комплексний майданчик – волейбольно-баскетбольний. Ще був бадмінтонний, а ми планували тенісні корти, – пояснює колишній ректор ПВНЗ “Інститут економіки і підприємництва” Ольга Білоус.

У 2009 році акредитацію, ліцензію і студентів разом з викладачами передали державному навчальному закладу. Корпоративні права на інститут економіки і підприємництва отримав приватний підприємець Михайло Матла, який очолив уже не навчальну, а бізнесову структуру. Згодом він взявся за будівництво. Тоді ж змінили і цільове призначення землі, каже Ольга Білоус.

Забудовник стверджує, що діє згідно із чинним законодавством. Порушень жодних немає. Із цим не згідні мешканці прилеглих будинків. На стадіоні, кажуть, граються їхні діти, займається спортом молодь. Вимогу до чиновників узагальнили кількома словами – залишити стадіон громаді міста. Люди вимагають від забудовника до 4 квітня знести аварійну, на їх думку, бетонну стіну, якою підприємець обгороджує стадіон.

– Необхідно припинити будівництво. На це ми вам даємо час до 14 квітня. Третя вимога – розірвати договір оренди з ПВНЗ “Інститут економіки і підприємництва” щодо стадіону. На це термін – до 5 травня. І четверта – віддати стадіон громаді міста, повернути його в комунальну власність, – говорить мешканець будинку №15 на просп. Злуки Андрій Ткаченко.

Чи законно поводилися із землею досі і як вийти з конфлікту, щоб не постраждала жодна зі сторін, чиновники, юристи, архітектори, забудовник і самі мешканці думатимуть ще тиждень. Будівництво на цей час заморозять, а бетонну стіну в небезпечних ділянках укріплять. Наступного разу домовились зустрітись у тому ж складі у середу, 9 квітня.

– Міська рада гарантує, що призупиняться будь-які будівельні роботи. Вирішили протягом тижня напрацювати пропозиції стосовно можливості здійснення будівництва за гроші забудовника повноцінного стадіону чи на цій території чи змістити його в інше місце, але щоб люди, які переживають, що їхні діти не будуть мати де грати футбол, були забезпечені спортмайданчиком, – повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.