У нашому місті триває реформування медичної галузі. У закладах охорони здоров’я планується виключення функцій дублювання. Крім того, фахівці порахували, що у місті є надлишок акушерських і хірургічних ліжок. А заклади чи відділення обласного значення повинні мати ту мінімальну кількість ліжок, котра забезпечить потребу у медичній допомозі, як мешканців міста, так і всієї області.

– Наприклад, опікова служба, яка сьогодні має ціле відділення на 30 ліжок. Це при тому, що в області вже давно немає потенційно небезпечних виробництв, які можуть спричинити до масової опікової травми. А відділення до цього часу зберігається і використовується по суті своїй неефективно. А ця служба дуже дороговартісна у порівнянні із простими ліжками. Однак службу ніхто не буде ліквідовувати, вона буде просто оптимізована до тієї мінімальної кількості персоналу, ліжок, яка потрібна для потреб області, – пояснив начальник міського відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук.

Окрім того, за словами медичного чиновника, до реорганізації спонукає і катастрофічне недофінансування галузі медицини. Цього року медикам міста забракне 23 мільйонів гривень (торік дефіцит коштів становив 9 мільйонів).

– Іншими словами, це як у сім’ї, коли є певний бюджет і треба навчитися по ньому жити. Десь у чомусь собі відмовити. Але зберігши при цьому основні функції, які притаманні медицині, – зазначає Ростислав Левчук.

Однак лише фінансових ресурсів для впровадження медичної реформи замало. Тут необхідне і розуміння самих людей. Замість дільничних лікарів нас буде обслуговувати лікар загальної практики сімейної медицини. Замість звичних для нас поліклінік – будуть центри первинної медико-санітарної допомоги.

– Це зміна філософії, підходу до надання медичної допомоги. Жителі Тернополя повинні розуміти, що лікар первинної ланки – це той лікар, з яким людина повинна тримати контакти практично все своє життя, якому повинна довіряти, з яким повинна спілкуватися, який по суті має стати членом сім’ї. Це виключає такий містечковий підхід, коли люди хочуть, щоб біля їхнього будинку розміщувався певний стаціонар чи певні види допомоги. Це вимагає зміни мислення по наданню медичної допомоги, – вважає Ростислав Левчук.

Однак чи готові тернополяни до таких реформ питання залишається відкритим. Не останню роль у цьому відіграє байдужість мешканців міста. Не секрет, що на громадські обговорення тих чи інших питань переважно приходять тільки зацікавлені чиновники.

Читайте на цю тему: