Як ми повідомляли, завтра міський голова Тернополя має намір підвищити статус свого луцького радника Владислава Стемковського  до рівня  заступника мера  з питань житлово-комунального господарства.

.

Це місце стало вакантним після гучної відставки голови обласної організації партії “Громадянська позиція” Петра Ландяка з посади першого заступника Надала. За попереднім розподілом повноважень саме Ландяк відповідав в “свободівській” команді за питання комуналки. До виборів екс-віце-мер вважався спеціалістом в цих питаннях.

Прізвище його наступника менш відоме в Тернополі, але добре знайоме  на Волині. Ми вже розповідали, що екс-заступника Луцького міського голови там ставлення неоднозначне. За інформацією інформаційного порталу «Волинські новини» Владислав Стемковський з 2006 по вересень 2009 року був заступником міського голови Луцька, керуючим справами  міськвиконкому. Окремі джерела стверджують, що в цей період він мав репутацію «сірого кардинала» Луцької міської влади. Про обізнаність помічника Надала в міській господарці говорить той факт, що він довший час ще й обіймав посаду директора департаменту ЖКГ Луцької міськради. В 2009-му подав прохання міському голові Богданові Шибі про власне звільнення. Після цього працював в громадському секторі, де відпрацьовав гранти благодійних фондів. На місцевих виборах, за твердженням окремих джерел, допомагав вести виборчу кампанії екс-губернатору Волині Володимиру Бондарю («Єдиний центр»), але той зняв свою кандидатуру. Близькість Стемковського до партії Балоги підтверджує розташування офісу його Центру муніципальних реформ “Луцьк-1432” до партійного офісу Волинського ЄЦу. Судячи з фото, зробленого в лютому цього року, Стемковський і надалі тісно співпрацює з екс-головою Волинської ОДА та керівником Волинського відділення “Єдиного центру” Володимиром Бондарем. Цілком можливо, що у такий прихований спосіб тернопільська “Свобода”   хоче завоювати симпатії одного з центрів впливу у команді Януковича. У ЗМІ неодноразово обговорювалося питання щодо можливого кураторства Балогою виборчої кампанії-2012 по всій  Західній Україні.

Цікаво, що раніше Стемковський, якого Надал називає позапартійним, не перебирав партійними проектами. Ось що про політичне минуле пише дописувач сайту “Волинська правда” Володимир Соняк:

“Владислав Стемковський з’явився у Луцьку на початку 1998 року, після переїзду на Волинь з Ізмаїла Одеської області, де народився і виріс, де здобув спеціальність фельдшера (Білгород-Дністровське медучилище), але попрацював за спеціальністю … трошки більше двох років. У вересні 1994-го ( в дев’ятнадяцтирічному віці) він уже – комерційний директор малого підприємства, а заодно і студент економічного факультету Херсонського держуніверситету. Ще через два роки – виконавчий директор іншої комерційної структури, ще через рік – на Волині.

Тут визначальною для Влада стала зустріч з Олегом Савчуком, тим самим, що при губернаторстві Бондаря недовго побув (але надовго запам’ятався рожищанам повним ігноруванням їхніх інтересів) головою Рожищенської РДА. На той час «громадський лідер» Олег Савчук уже встиг дослужитися до голови Союзу аграрної молоді (САМ), молодіжного крила Аграрної партії України (АПУ), дітища нашої землячки Катерини Ващук, яке вона потім продасть Володимиру Литвину, а той перейменує його в Народну партію.

Так от, по приїзду на Волинь Стемковський зразу стає заступником Савчука у САМі. Згодом, щойно Катерина Тимофіївна, обравшись народним депутатом, кине своїх вигодованців із молодіжного середовища за непострібністю, Олег Савчук зробить нібито гучну заяву у волинських ЗМІ про свій вихід із САМу, мовляв, не згоден із позицією партії, яка підтримує Леоніда Кучму.

А Стемковський тим часом ледь не зробив кар’єру в АПУ. Він навіть у Києві в центральному апараті партії встиг попрацювати, допоки не виграв стипендію на річне навчання у Польщі, звідки повернувся до Луцька з новими ідеями…

…у лютому 2005-го щойно призначений «помаранчевий» губернатор Волині Володимир Бондар ставить свого друга Стемковського виконувачем обов’язків начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Волинської ОДА…

…Найдовше, де він працював (з травня 2006-го по1 вересня 2009-го), це, власне, була Луцька міська рада. А так – не довше двох років. Тут можна згадати, що й у міськраді він був на одній посаді (керуючого справами міськвиконкому) лише два роки, ще рік із хвостиком – директором департаменту ЖКГ. І справа не в тім, що хтось йому заважав продовжувати роботу на одному місці. Просто така вже у Влада вдача – на одному місці йому швидко стає нудно, і він як швидко до роботи запалюється, так швидко до неї й холоне…”.

В цій статті автор достатньо критично оцінює діяльність Стемковського, як чиновника. За деякими висловами стає зрозумілим, наприклад, хто “вклав у вуха” міського голови Тернополя  окремі експерименти. Наприклад,  Стемковський в Луцьку казав, що  «на житлово-комунальне господарство треба дивитися як на один з секторів економіки. Тим більше настільки фінансово-ємкий сектор. В місті Луцьку вартість ринку житлово-комунальних послуг складає близько 20 мільйонів гривень в місяць. Не можна тримати цю сферу виключно у комунальній чи державній власності. Бо так ми ніколи не створимо конкурентних умов і не будемо мати адекватну ціну за якісну послугу, тому в ЖКГ повинні бути створенні ринкові умови, як і в інших секторах економіки».

Що з того експерименту в Луцьку вийшло читайте краще тут. Та й загалом про діяльність Стемковського, його погляди у волинських інтернет-ЗМІ стільки написано, що краще, якщо наш читач самостійно ознайомиться і зробить свої висновки. “За Збручем” свідомо не цитує найбільш критичні зауваження до майбутньої правої руки Сергія Надала.

1.  Перекотиполе

2.  Стемковський розповів про «рішал» і «жуликів» у Луцькраді

3. Владислав Стемковський: «В мені «вбили» чиновника»

Основний висновок – серед заступників Надала з’являється серйозний гравець  не тільки з колоритною біографією, але й навиками рулити по-дорослому. Очевидно, що комусь доведеться “посунутися”, когось “посунуть” самі, бо давно відомо, що революції роблять романтики, а її плодами користаються…

На фото радник мера Тернополя 10 лютого 2011 року не може потрапити  свій луцький офіс