Сьогодні День святого Валентина – свято закоханих. Відзначати його спочатку почали в католицькому світі, але нині прийшло це свято і до нас.

Виникнення його пов’язане з подіями давньоримської історії. У ІІІ століття римський імператор видав наказ, що забороняв людям одружуватися. Молодий єпископ Валентин, порушуючи наказ, таємно вінчав закоханих. Тоді імператор наказав кинути порушника закону до в’язниці, а потім стратити. Напередодні страти єпископ послав коханій дівчині прощальну записку з короткою фразою – «Від Валентина». Дата смерті священика, який став на захист закоханих, і дала початок святу. Цього дня закохані надсилають один одному листи-привітання – голубів, амурів, пробиті стрілою серця. А емблемою дня вважаються червоні троянди.

Тернопіль, за традицією, теж святкує День Закоханих. Щороку, 14 лютого, у нашому місті відбувається безліч найрізноманітніших акцій. Майже у кожному барі чи ресторані готують свою святкову програму. Але є кожного року у Тернополі і свої родзинки. Наприклад, в обласній бібліотеці для молоді відбудеться акція «Експрес побачення». За 5 хвилин десятеро хлопців і десятеро дівчат спробують знайти своє кохання. Створити найбільш масовий поцілунок в історії нашого міста спробують учасники флешмобу «Поцілунок по-тернопільськи». Такий оригінальний захід розпочнеться о 18-ій годині біля пам’ятника Соломії Крушельницької. Планується, що пари цілуватимуться безперервно 15 хвилин.

Адріана Макаренко