.

Криміналітет усе більше захоплюється інтелектуальною власністю, адже рушійною силою злочину є здобич, збагачення.

.

За даними Держспоживстандарту, близько 90% усієї вітчизняної продукції є підробками. Причому підробляють усе. Так, при розслідуванні кримінальної справи, порушеної за фактом незаконного використання знаку для товарів і послуг ( ч.1 ст.229 КК України), тернопільським експертам довелось дослідити чимало позначень, які незаконно використовувались при розповсюдженні гербіцидних препаратів однієї відомої компанії. Про це повідомляє газета “Номер один”.

«Важливим завданням було провести порівняльне дослідження позначень зі знаками для товарів і послуг, оскільки вони відрізнялися лише окремими графічними елементами. Зрештою, фермер чи навіть просто селянин не буде зі словником вивчати етикетку добрив. Водночас одразу постає питання: якщо підроблено етикетку, то з чого виготовлено сам товар?» – зазначила співробітник ДНДЕКЦ МВС України Олеся Яковенко.

Крім того, навіть досвідчені продавці не завжди мають можливість порівняти супровідні документи, насамперед етикетки декількох торговельних марок, відтак вони не розділяють торговельну марку на окремі елементи і не запам’ятовують їх. Споживач керується загальними, часто нечіткими враженнями про торговельні марки, які він бачив раніше. При цьому запам’ятовуються, як правило, загальні характерні риси або відмінні елементи торговельного знаку. Саме тому під час розслідування згаданої кримінальної справи довелося підключати технічну експертизу. Після ретельного дослідження, врахувавши звукову (фонетичну), графічну (візуальну) та смислову (семантичну) схожість, фахівець експертного підрозділу визнав, що позначки товарів насправді можна сплутати з «фірмовими».

За висновками фахівців експертного підрозділу Тернопільщини, підприємству-виробнику, чия етикетка незаконно використовувалась для позначення товару, завдано збитків на суму понад 100 тис. грн.