При перших ознаках респіраторної хвороби жителям краю радять телефонувати сімейному лікареві. Людей просять приходити до лікувальних закладів лише за попереднім записом.

У Тернополі декларації із сімейними лікарями уклали понад 160 тисяч людей. Це майже 90% від усього населення в місті.

«Наше населення на 90% має сімейних лікарів. Це ті лікарі, до яких потрібно звертатися при перших ознаках. Тільки з’явилися перші ознаки захворювання, не варто чекати день, два, п’ять, коли буде погіршення, а зразу звертатися до лікаря. Оскільки з першого дня боротися із захворюванням значно простіше, ніж тоді, коли вже починаються якісь ускладненням. Останнім часом простежується така тенденція, що люди з бажанням отримати медичну допомогу масово йдуть до амбулаторії. Там створюються скупчення людей, переважно це хворі люди, які активно діляться тим вірусом з тими, хто є довкола, тому перший контакт завжди має бути по телефону. Якщо складається така ситуація, що прийти до сімейного лікаря необхідно, потрібно з ним узгодити час вашого приходу. Таким чином ми зможемо уникнути скупчення людей від поширення цієї інфекції», – наголосила медична директора центру первинної медико-санітарної допомоги Надія Боднар.

Додамо, епідемічна ситуація з коронавірусом у краї залишається складною та зберігає тенденцію до погіршення. Учора в області додалося майже триста нових хворих. В місті COVID-19 виявили у півсотні людей.