У Тернопільській області зареєстрували першу в цьому році смерть людини від грипу типу H1N1, більше відомого як «свинячий» чи «каліфорнійський» грип.

Про це повідомляє телеканал TV-4.

В обласній санепідстанції кажуть, що загалом в Україні від нього в цьому році померли вже десятеро, лабораторно в нашій області підтвердили п’ять випадків захворювань на «каліфорнійський» грип. Обласна санепідемстанція працює в посиленому режимі і закликає мешканців Тернопілля уникати місць великого скупчення людей і в жодному разі не займатися самолікуванням. Медики застерігають – при перших симптомах грипу потрібно одразу ж звернутися до лікаря.

– Люди звернулися ті, що померли, пізно за меддопомогою. На четверту, на шосту добу. Хворий з Чортківського району доставлений швидкою допомогою в реанімацію уже в коматозному стані. В той же день поступив зранку, а ввечері людина пішла з життя, – каже заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області Нінель Цяпа.

З першого листопада минулого року на Тернопільщині зареєстрували близько вісімдесяти восьми тисяч хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Зараз в багатьох областях України епідпоріг перевищено. В нашій області – ні, але лікарі застерігають: пильність втрачати не можна. В санепідемстанції наголошують: смертей можна уникнути, якщо вчасно почати лікування, а необхідний противірусний препарат є.

– Наша область, медичні заклади будь-якого рівня мають можливість терміново дати хворому, якщо вони виставляють діагноз грип чи підозрюють грип, дати хворому специфічний препарат «Таміфлю». В нас запасів достатньо. Абсолютно достатньо ще з тих поставок, що були минулого року. З термінами, є ще препарат з терміном придатності до 2016 року, – розповідає заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області Нінель Цяпа.