За хімічними і бактеріологічними показниками вода у Тернополі відповідає санітарним нормам, запевняють у комунальному підприємстві “Тернопільводоканал”. Боятися пити воду з крана навіть некип’яченою не варто, кажуть у водоканалі, адже щодня вона проходить перевірку у лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю питної води, – повідомляє TV-4.

Молекула води складається з одного атома оксигену і двох атомів гідрогену. Та, попри просту будову, від цієї речовини у житті людини багато чого залежить, насамперед здоров’я. Тому легковажити тим, що ми п’ємо, в жодному разі не можна, застерігають медики, потрібно пити тільки якісну перевірену воду. У “Тернопільводоканалі” запевняють – воду з крана у Тернополі пити можна і навіть потрібно. У ній нема солей важких металів – таких як свинець, цинк, молібден та інші. А хімічні елементи, які у воді мають бути, наприклад залізо, магній і кальцій, знаходяться у межах допустимої норми. Коли ж вода має жовтуватий відтінок, то не варто хвилюватись, вона також безпечна.

– Це буває в окремих поодиноких випадках. Переважно, коли проводяться на розподільчій мережі якісь ремонтні роботи, вода зупинилася, а в нашій воді Івачівського водозабору є дещо підвищений в межах норми вміст заліза, і цей оксид заліза збирається в воді і потім виходить через кран, але це тимчасовое явище і споживачі повинні бути впевнені, що в цій воді нема хвороботворних бактерій, – пояснила завідувач лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю питної води КП “Тернопільводоканал” Лідія Шимків.

Аби проблема ржавої води у Тернополі зникла, потрібно біля Івачівського водозабору збудувати станцію знезалізнення, каже Лідія Шимків. Проте у “Тернопільводоканалі” борються не лише із перевищеним вмістом заліза у воді. Проблема існує і в розташуванні Івачівської водозабірної станції поблизу Малашівецького сміттєзвалища. Талі води весною просочуються в грунт і їх доводиться додатково очищувати.

– Оскільки Малашівське сміттєзвалище розташоване поблизу верхньоівачівського водозабору, воно викликає такі підозри і ми повинні здійснювати свою діяльність, пам’ятаючи про таке не дуже добре сусідство. Але ми проводимо систематичний моніторинг і бачимо, що погіршення якості води не відбувається, а на підставі цього можемо стверджувати, що негативного впливу сусідства з Малашівським сміттєзвалищем наразі ми не зазнаємо, – зазначив директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

– Щоденно ми відбираємо проби води з насосної станції №1 і №4 – це тернопільський та Івачівський водозабори, яка йде споживачам, але крім того, ми ще перевіряємо воду по графіку розподільчої мережі. Так само ми періодично перевіряємо воду із свердловин – Івачівської, Тернопільської, з фільтрів, з підкачок і після ліківідації всіх ремонтних робіт, проривів, – запевнила Лідія Шимків.

Лідія Шимків стверджує – воду з крана у Тернополі пити можна, запевняє – п’є сама і п’є її родина. При цьому її не потрібно ні кип’ятити, ні відстоювати.