Цьогоріч минає десять років від трагічної загибелі заступника голови Проводу ОУН, пластуна Івана Гавдиди-«Лісового». У пам’яті людей, які особисто були з ним знайомі, він залишив світлий образ християнина та приклад українського націоналіста.

Зарваницька ініціатива, Барна, БолєщукАктивісти «Зарваницької Ініціативи» Володимир Болєщук, Степан Барна та Віталій Шафранський днями відвідали літні табори юних націоналістів, де молоде покоління  навчають за принципами християнської моралі та патріотизму –  табір «Лисоня» (МНК) та «Курінь ім. І. Гавдиди» (ПЛАСТ), що на Бережанщині.

– Іван Гавдида поклав своє життя на вівтар боротьби за українську Україну, свідомо розуміючи всі небезпеки на своєму жертовному шляху, – каже активіст «Зарваницької ініціативи», депутат Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук. – «ПЛАСТ» та «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» – це ті організації, які направду займаються просвітницькою роботою серед молоді, загартовують їх та допомагають духовному розвитку особистості, Зарваницька ініціатива, Барна, Болєщуквиховуючи в своїх лавах справжніх патріотів.

Голова ТОО «МНК» Іван Ковалик подякував активістам «Зарваницької ініціативи» за допомогу в організації дитячих вишколів напередодні десятої річниці смерті «хрещеного батька» Молодіжного Націоналістичного Конгресу і вручив їм подарунки із символікою організації. За словами керівника ТОО «МНК», таборування молоді Тернопільщини продовжуватимуться й надалі заради того, аби підростаюче покоління дізнавалося про своїх героїв не зі сторінок книг, а з розповідей сучасників.