Кафедра геоекології Тернопільського педагогічного університету на замовлення управління житлово-комунального господарства розробила схему екомережі міста. Цей документ репрезентували громадськості, а на сесії міської ради, яка відбудеться 16 грудня, запропонують затвердити депутатам. У разі позитивного прийняття рішення, Тернопіль стане одним із перших обласних центрів України, де буде сформовано на локальному рівні екомережу.

– Це така цілісна природоохоронна система, яка передбачає збереження зелених насаджень, парків, нашого регіонального ландшафтного заповідника «Загребелля», – пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Володимир Болєщук.

Одним із напрямків екомережі є створення нових природних територій і об’єктів, що підлягають особливій охороні. Очікується, що у місті з’являться нові заповідні об’єкти. Новий статус отримають сквери Чорновола, Шевченка та Театральний. Аналогічні заповідні об’єкти будуть на вулицях Миру та Винниченка. Крім того, метою екомережі є збереження тих заповідних територій, які сьогодні є у місті і загальна площа яких складає понад 700 гектарів. А це парк Загребелля, пам’ятка природи Чагарі Кутківецькі на львівській трасі, інші невеликі парки, пам’ятки садово-паркового мистецтва, джерела.

– Зрозуміло, що те надбання, яке на сьогоднішній день є в місті, його потрібно зберегти. Адже ні для кого не секрет, що сьогодні щільність забудови зростає і, в першу чергу, за рахунок зелених насаджень. У кожному парку, у кожному сквері з’явилась якась церковна обитель. Території забрані, забудовані. На превеликий жаль, це вже не паркові території. Там, де був спортивний майданчик, там з’явилась будівля. Там, де було щось, там появились гаражі. І так поступово ущільнюється забудова міста Тернополя, – зауважує розробник екомережі Тернополя, завідувач кафедри геоекології педуніверситету Любомир Царик.

Процес впровадження екомережі передбачає три етапи. Перший – це якраз затвердження відповідного рішення сесією міської ради. Другий – це розробка конкретної схеми і наукове обґрунтування. І третій етап – це виділення тих територій на місцевості, за якими буде закріплений природоохоронний статус і для яких буде встановлений певний режим природокористування. І якраз регламентування природокористування, за словами Любомира Царика, дозволить зберегти екомережу, яка ще існує у нашому місті.