Начальник управління муніципальної поліції (скорочено – УМП) Сергій Волков познайомився із місцевими журналістами. На своїй першій прес-конференції він розповів про специфіку роботи підрозділу та перші досягнення.
Штат УМП складається із 16 осіб, а в структуру управління входить два підрозділи – відділ з виявлення правопорушень (тут працює 12 чоловік) і сектор із взаємодії (він налічує 3 осіб). Вперше в Україні, за словами Сергія Волкова, муніципальна поліція включена у штат міської ради і працівникам встановлені посадові оклади.
– Це я вам прямо скажу – дуже позитивно. Тому що саме оці два фактори гарантують, що наші працівники не займатимуться гонитвою за протоколами для своєї самоокупності. Наприклад, у Львові такі підрозділи заробляють самі на себе – скільки зароблять, стільки і будуть мати. А це дуже впливає на роботу таких підрозділів і на їхній імідж серед людей, – наголосив Сергій Волков.
Окрім того, колишній «убозівець» впевнений у своїх підлеглих.
– Хабарів вони брати не будуть. Я не хвалюсь, але свого часу я створював управління боротьби з організованою злочинністю області, колись воно називалось «шостий відділ». Хабарів ми ніколи не брали і всі мої працівники знали, якщо десь почую, десь дізнаюсь – з роботи вилітає одразу. При створенні УМП я те саме говорив. До речі, одного ми вже звільнити. Запропонував між своїми, що давайте візьмемо на бензин з порушників. «Пожартував» – прийшов, одразу написав заяву і пішов, – розповів начальник управління муніципальної поліції.
До речі, ядро УМП складають колишні співробітники органів внутрішніх справ. Ставка працівників – 960 гривень.
Офіційно працювати поліцейський підрозділ міської ради почав з 28 лютого. За цей час було виявлено 170 правопорушень, на які складені відповідні адміністративні протоколи. Серед них – 165 – це порушення правил благоустрою, 4 – порушення правил користування житловими будинками, 1 – самовільне зайняття житлового приміщення. Крім протоколів, інспекторами поліції складено за цей період 9 актів на виявлені правопорушення, які підвідомчі міліції. Їх передали для реагування правоохоронцям. Було розглянуто 12 заяв громадян. На сьогодні адміністративна комісія вже розглянула 47 протоколів і винесла постанов про накладення стягнення на суму 32 тисячі 62 гривні.
Як розповів Сергій Волков, Тернопіль було розбито на шість секторів. За кожним із них закріплений один працівник, який проводить розвідувальну роботу з виявлення правопорушень у галузях, які підпорядковані УМП.
– Головне наше завдання – це виявлення випадків порушення правил благоустрою. Це і миття машин на прибудинкових територіях, паркування транспортних засобів на газонах і тротуарах, обклеювання рекламою стовпів, труб, стін. Ми слідкуємо, щоб біля торгових точок місцевих підприємців було охайно, стояли урни для сміття. До речі, тріпати килимки з балконів теж заборонено. А вигулюючи домашніх тварин, власники повинні мати із собою лопатку і пакет для збору екскрементів. Це і торгівля пивом та алкоголем після 22 години. У весняно-літній період посилимо роботу з нагляду за неповнолітніми – куріння, розпивання алкогольних напоїв, – навів приклади Сергій Волков.
До речі, за паркування авто на тротуарі у об’єктив фотоапарату інспекторів поліції потрапив навіть працівник прокуратури. Загалом усі виявлені порушення підтверджуються фотографіями. Якщо це порушення, наприклад, правил паркування, то дані з фото передають в ДАІ для ідентифікації власника транспортного засобу.
Ще одним завдання УМП – є боротьба із несанкціонованою торгівлею.
– Ось незабаром наші працівники одягнуть форму і візьмемося за незаконну торгівлю. До речі, форма вже майже пошита. Вона буде чорного кольору – штани, куртка, кашкет. Розробили шеврони – на ньому йде назва муніципальна поліція, Тернопільська міська рада і герб. На кашкеті – кокарда і з боку клин – фон прапору. Окрім того, ми розробили жетон – у вигляді щиту, на фоні прапору герб, підпис муніципальна поліція і внизу номер для ідентифікації працівника. Тому що вже були випадку і на ринку «Мотор», і на центральному ринку, коли представляючись працівниками муніципальної поліції, невідомі перевіряли документи в підприємців. А насправді – в цей час моїх працівників там не було, – зауважив пан Волков.
До слова, один комплект форми для поліцейських обійшовся у майже 600 гривень. Її дизайн розробляли самостійно, а пошили у звичайному тернопільському ательє.
Додамо також, що першими «жертвами» УМП стали керівники ЖЕКів. Саме їх найбільше штрафували за неприбрані території, не посипані взимку дороги і тротуари тощо. Сума штрафу для фізичних осіб становить 340 гривень, для юридичних – 850 гривень. Наразі, як стверджує Сергій Волков, жодних скарг на дії працівників муніципальної міліції не надходило.
І для довідки: телефон підрозділу 25-08-62.