.

Більше півсотні фестивалів можна відвідати, не виїжджаючи за межі країни. Серед них – музичні, історичні, гастрономічні, етнічні, мистецькі та вузькотематичні. Проводяться фестивалі як на регіональному, так і на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Лише у Тернопільській області з травня по вересень проходить близько 20 найрізноманітніших за тематикою фестивалів, – повідомляє ІНТБ.

.

За словами директора «Обласного інформаційно-туристичного краєзнавчого центру» Лариси Римар, тернопільські дійства мають одну особливість – кожен з них представляє якусь характерну родзинку культури нашої області.

«У нас дуже багатогранний зміст цих фестивалів: етно-культурні, фестивалі пісні і танцю, інші фестивалі. Але вони всі містять у собі такий компонент, тобто завжди є виставка майстрів народних ремесел, обов’язково зразки нашої культури, культури вишивання, наша пісня, танець – тобто все те, що є елементом туризму», – каже Лариса Римар.

Серед найпопулярніших фестивалів в області – «Лемківська Ватра», що набув вже міжнародного рівня, фестиваль козацької пісні «Байда», мистецького спрямування – «Рурисько» та безліч інших. Проте з кожним роком все більше шанувальників, каже Лариса Римар, здобувають кулінарні зустрічі на Тернопіллі.

«Треба визнати, що в нас, окрім етно-культурних фестивалів, є і кулінарні фестивалі – це борщу в Борщові та «Короп-фест». У минулому році одне Інтернет-видання проводило рейтингування фестивалів, і саме ці два фестивалі потрапили в десятку найкращих кулінарних фестивалі в Україні», – зазначає пані Римар.

При бажанні, великої кількості вільного часу та не надто великою сумою грошей – літо можна провести, кочуючи з одного феста на інший. Такий варіант найбільше полюбляє молодь. Музичних та мистецьких фестивалів в Україні – найбільше. Деякі тривають один день, а деякі, наприклад «Арт-Поле», – тижнями. Поїхавши на джазовий фестиваль у Коктебель, окрім музики, можна насолодитись морем, а на фестивалі альтернативної музики «Славське-Рок» – побувати у горах.