Про це писали і говорили чимало. Адміністративну реформу свого часу намагався провести соратник Ющенка Роман Безсмертний. На ній він і “спалив” свою політичну кар’єру. Його досвід нинішню владу нічого не навчив. У Януковича взяли курс на глобальне скорочення кількості районів.

Про політичні і електоральні наслідки для регіоналів та їхніх союзників по цій реформі ми напишемо трохи згодом. Зараз пропонуємо до вашої уваги прогноз “За Збручем” – які райони чекає скорочення, укрупнення, усушка та утруска. В нашому прогнозі ми спиратимемося на варіанти, які кулуарно або публічно вже обговорювалися і на інформацію з наших джерел в ОДА та Києві. Ви ж не думаєте. що заява президента – це експромт? Все сплановано і прораховано вже давно. Залишилися технічні моменти.

Першим районом, який майже точно піде під ніж – стане Підгаєцький. Його територію планують приєднати до Бережанського, як це було 20 років тому. Можливий варіант, що частину цього району віддадуть Монастирищині ( при умові якщо цей район буде збережено).

Ще один, майже 100% кандидат на укрупнення – Козівський район. У місцевої еліти немає ні фінансової, ні політичної аргументації, щоб відстояти самостійний статус. Планується, що його територію  приєднають до Зборівського району.

Інший малий не населенням і площею – Заліщицький район потрапить частково до Борщівського, а частково до Чортківського сусідів. Єдине, що може врятувати найпівденнішу територію Тернопільщини – втручання могутнього земляка. Один з стовпів нинішньої влади – Дмитро Фірташ не забуває своїх заліщицьких коренів. До його прохання точно дослухаються в Адміністрації президента.

На цьому фірташі з нашої області вичерпуються, тому несолодко доведеться мешканцям Шумщини. Цей віддалений район майже точно розподілять між Ланівцями і Кременцем.

Вже згадуваний Монастириський район може опинитися в складі сусіднього Бучацького, але тут у реформаторів ще є сумніви.

Донедавна у владних коридорах розглядали варіант приєднання територій навколо обласних центрів до цих міст. У випадку з Тернопільським районом до міста його повністю не приєднають. Який зміст Партії Регіонів віддавати такий ласий шматок “Свободі”? Отже приміський район можуть залишити так, як є, або його землі розподілять між сусідніми Теребовлянським, Зборівським та  Збаразьким(Підволочиським) районами. Не виключено, що такі приміські села як Березовиця, Гаї, Байківці, Петрики, Підгороднє та Білу приєднають до Тернопільської міської ради.

Поставлене завдання – скоротити кількість районів Тернопільщини з 17-ти до 10-12-ти. Зрозуміло, легше це робити руками “хмельницького” губернатора Хоптяна. Його команді залишиться лише скоритися, або шукати іншої роботи.

Андрій Мальований, Іван Сірий, “За Збручем”